Mosógép bekötése panellakásban  (Megtekintve 19615 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 229
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
Mosógép bekötése panellakásban
« Dátum: 2017.November.11 - Szombat 19:05:16 »
Mosógép bekötés több esetben is utolérheti az embert pl.: új mosógép vásárlása miatt, költözés miatt vagy egy felújítás után kell üzembe állítani a régi vagy új mosógépet!

A következő pár sorban azt fogom bemutatni, hogy egy részleges felújítás után, pótlólag, hogy is néz ki egy mosógép bekötés. Ráadásul ezen a címen egy külön kéréssel fordultak hozzánk. Mégpedig, hogy a csöveket nem a kád előtt szeretnék látni, hanem ha tudjuk a tegyük be a friss csempézés mögé. Némi nyaknyújtogatás, és pár perc tanakodás után megszületett a konstrukció! De ehhez az is kellett, hogy a falazás előtt a kád alatt ne fújják tele púrhabbal vagy építsék alá ytonggal. Vagy ha ezt meg is csinálják akkor a kád oldalfala és a falazás között legalább legyen 5 cm széles üres tér, ahol az új csövek elférhetnek!

Munkafolyamat

Szóval csináltunk összesen 4 lukat, kettőt a mosdó alatt és kettőt a mosógép háta mögé!

Kivettünk egy teljes csempét, amin keresztül tudunk majd pecázni, és egyébként is elfelejtették a kádszifon miatt a csempeajtót! Így ez nem volt túl nagy trauma és volt még tartalék csempe is, így az mágneses csempeajtóként lesz helyreállítva, szinte több legyet ütöttünk egycsapásra!

Hogy a mosógépből kijövő szennyvizet ne a kád oldalán keresztül a kádba engedjük, a mosdó alatt szétvágtuk a lefolyót és egy Y elágazással létrehoztunk egy mosógép szifon kiállást, ami nem lett volna szükséges, mert a cső a földön fog feküdni és az egy természetes szifont alkot, de biztos ami biztos, és talán a lefolyóra való csatlakozás is így könnyebb volt!

A nyomóvétekkel különösebb dolgot nem kellett csinálni, a normál sarokcsapot ki kellett cserélni egy kombi sarokcsapra, ami röviden annyit tesz, hogy egy csövön lesz két vízvételi lehetőség!

Miután megvolt a szükséges átalakítás és a szükséges lukak, elindulhatott a csövek pecázása a csempézett kádelőlap mögött, itt ha nem baj, nem lövöm le a poént, hogy ez, hogy történik, maradjunk annyiban, hogy egy hajlékony és nem forma tartó ráadásul 2 csövet is nem könnyű bevarázsolni a helyére :)

Hozzátenném, hogy lehet egyszerűbb, gyorsabb és olcsóbb módon is bekötni egy mosógépet, itt igazából az igény és a pénztálca határozza meg, hogy melyiket is fogják választani! Ennél a drágábbik megoldásnál egyébként nem a felhasznált anyagmennyiségtől lesz drágább a munka, hanem, hogy nehezebb és sokkal több időbe telik, ezt így ilyen formában megcsinálni!

És akkor nézzük, hogy ez képekben, hogy is nézett ki










Hívjon Bizalommal!
Tel: 06204917949, 06709073440
Kérjen visszahívást!
E-mail: epuletgepeszeti.kivitelezesek@gmail.com
info@vizszerelo-budapest.hu
Závodszki Zoltán
« Utoljára szerkesztve: 2020.Október.22 - Csütörtök 19:15:28 írta Admin »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

Légbeszívó szelep utólagos beépítése

Indította Admin

Büdös csatorna szag van a lakásban, fürdőben? Egyre több esetben találkozunk azzal, hogy szakszerűtlen szerelésből adódóan megszüntetnek "szerelők" szellőző vezetékeket, mert fogalmuk sincs, hogy mire való, vagy, hogy az a cső hova megy. Aki laikus és nem ért hozzá meg már csak akkor fogja a kellemetlen hatását érezni mikor, konkrétan szarszag lesz az egész lakásban!

Miért is kell szellőző vezeték vagy utólagos lébeszívó szelep?

Röviden, hogy ne legyen

Nyitott fűtési rendszer átalakítása, felújítása

Indította Admin

Napjainkban is meglehetősen sok háztartás használ úgynevezett nyitott fűtési rendszert! Amibe a legtöbb esetbe még szivattyú sem kerül beépítésre, akkor ezt a fűtési rendszert hívjuk gravitációs fűtésnek! Az összes fűtési rendszer közül talán ennek a kettőnek a kombinációja a legelavultabb a fűtési rendszerek közül, és talán a legveszélyesebb is!

Nézzük, hogy felépítésileg, hogy is néz ki egy nyitott, gravitációs fűtési rendszer:

A gépházban vagy a pincében elhel

Szabályos vízóra szerelés (1. rész)

Indította Admin

A vízszerelőknek egyre több és több dologra kell, hogy odafigyeljenek, hogy a szerelések megfeleljenek az elvártaknak!

8 évvel ezelőtt még elfogadták azokat a szereléseket, ahol be van építve a házzal együtt odakerülő sarok radiátor szelep, amit abban az időben golyóscsap helyett használtak, ezek idővel elkezdtek tönkremenni, és költségoptimalizálás miatt a szerelő bent hagyta a szelepet és rátette a golyóscsapot és utána a vízórát.

A képen még látható, hogy rajta is van a