Vízvezeték szerelés rézcsővel  (Megtekintve 13041 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 231
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
Vízvezeték szerelés rézcsővel
« Dátum: 2017.Október.28 - Szombat 18:36:12 »
Vízvezeték szerelés rézcsővel

Rézcsöves technológia meglehetősen régóta megtalálható az épületgépészetben, és nem csak vízszerelésben, fűtésszerelésben használható, hanem már gázszerelésben és klímaszerelésben is! Míg az ötrétegű csövet gázvezetéknek NEM használható! Egy időben nagy teret hódított, kiváltva az ólomcsövet, vascsövet és a PVC nyomó vezetéket!



Sokan a mai napig nagy előszeretettel használják, mert nem oxidálódik vagy is oxidálódik de csak a színe változik, külső behatásoktól ugyan védeni kell, de jóval ellenállóbb mint az ötrétegű csövek, viszont ami miatt sokan szeretik, mert azt mondják, hogy antibakteriális, "fertőtleníti" a vizet! Az ötrétegű csövek megjelenéséig hódított az épületgépészeti piacon!

Érdekesség ami nem túl régóta terjed, de lehet valóság alapja, hogy a rézcsöveket csak végpontokon érdemes használni mert elektrokorróziót okoz, így nem házasítjuk más technológiával pl vascsővel és alumíniummal! Mert a vége csőrepedés lesz! De ezt nem úgy kell elképzelni, hogy egy két nap alatt vezet csőrepedéshez a beszerelést követően, hanem hosszú évek, de a vége csőrepedés lesz a leggyengébb pontokon!

Szerelési technológia:

A rézcsöveket görgős csővágóval vágjuk, vágás után kívül belül sorjázni kell a csövet! Mert ha ezt nem tesszük meg a cső belsejében örvények keletkezhetnek, ami lassítja a közegáramlást, rosszabb esetben hanghatással is járhat!
A csöveket és az idomokat lehet lágyforrasztani, és kemény-forrasztani! A lágyforrasztáshoz kell egy paszta (többféle is létezik) és cin! A kemény-forrasztáshoz rézpálca szükséges. Mind a két esetben a csövet és az idomokat kívül belül fel kell tisztítani, por és zsírmentessé kell tenni!

Szerelői szemszögből:

Személy szerint Mi már nem dolgozunk ezzel a technológiával és új szerelésnél akit lehet lebeszélünk róla!

De miért is? (nem Ábel miatt :) )

Azért mert meglehetősen lassú vele dolgozni, és az emberi hibafaktor meglehetősen nagy! Minden egyes kötés egy hibafaktor, még akkor is ha a technológiai előírásoknak megfelelően készíti is el az ember!
És, ha olyan helyen kell forrasztani, ahol éppen van csöpögő víz, egy strangban, vagy egy golyóscsap rosszul zár, a víz kimossa a forrasztó pasztát, az anyagot nem tudja a vízszerelő eléggé felmelegíteni, a cin megfolyik, de nem fog rendesen beolvadni, ha van víz, van pára/vízgőz ettől a forrasztás lehet buborékos, zárványos, és ezek sora mind előadódhat, és akkor a kötés egy időzített bomba lesz! Míg az ötrétegű csöves szerelésnél a csövet beledugjuk az idomba, géppel hidegen lepréseljük és kész is a kötés, még a víz sem akadály!
« Utoljára szerkesztve: 2020.Október.22 - Csütörtök 19:18:29 írta Admin »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

Beépített WC tartály létesítése belvárosi téglaépületben

Indította Admin

A következő Geberit beépített WC tartály létesítést a belvárosban csináltuk. Mint ahogy a legtöbb belvárosi épületben a gyári állapot szerint öntöttvas lefolyógerinc és ólom ágvezetékkel találkoztunk. Nagyon sok vízvezeték szerelő nem szeret sem ólom nyomóval, sem ólom lefolyóval dolgozni, mert meglehetősen sérülékeny.

A régi WC, egy alföldi lapos öblítésű, alsós kifolyású csésze volt, ólom lefolyóval. A lefolyót és a nyomóvezetéket is át kellett alakítanunk, a padlót feltö

Dömötör LUX WC tartály szerelés

Indította Admin

A Dömötör LUX WC tartály belső elvi felépítése megegyezik az egyszerűbb típusáéval. Annyi változtatást azért kapott, hogy kicsivel több helyet foglal, (mérete közel megegyezik a Geberit AP112-vel), az esztétikára jobban figyeltek, és a tartály belsejébe került hungarocell szigetelés, hogy megakadályozzák a tartály külsején lévő páralécsapódást!

A Leggyakoribb hiba, mikor megjelenik a WC csészében a víz és folyamatosan folyik. Ilyenkor ha szeretné egy kicsit jobban behatáro

Vízszerelés panel lakásban, konyha átalakítás

Indította Admin

Ezt a felújítást egy négy vízórás lakásban végeztük! Most a konyha átalakítás kerül bemutatásra.

Miután a régi bútorok, burkolatok eltávolításra kerültek, elénk tárul a gyönyör, hogy mit is rejt a szerelvényhátfal, megtalálhatunk benne, egy központi lefolyót, egy hideg vizes strangot, egy meleg vizes strangot, hozzá egy cirkulációs vezetéket (modernebb helyeken), találhatunk még egyes helyeken központi szellőzőt vagy akár esővíz elvezető csatornát.

Viszont minket a vízsz