Nem jön meleg víz a bojlerből  (Megtekintve 30401 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 231
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
Nem jön meleg víz a bojlerből
« Dátum: 2019.Február.25 - Hétfő 20:51:37 »
Egyre több belvárosi, régi bérű épületben térnék át a használati meleg víz előállításánál a villanybojlere! Ennek talán az az egy egyszerű oka van, hogy a fővárosi kéményseprői vállalat, egyre több kéményt minősít használhatatlanná, vagy veszélyesé, ami fel kéne újítani, ki kéne béleltetni! De ez elég horribilis összegekre rúg! Így van egy egyszerűbb,  leginkább olcsóbb, de nem biztos, hogy jobb megoldás! Mégpedig a villanybojler felszerelése!

Viszont ez új hibákat is hoz magával, bár közel sem annyira költségeset, mint pl.: fali gázkazánt javíttatni!

Az egyik ilyen, hiba mikor nem jön a csaptelepen a meleg víz!

És ez alatt nem azt értem, hogy folyik de nem meleg! Hanem, amikor megnyitom a vizet, esetleg van egy pillanatnyi nyomás 1-5 másodpercig és utána egyáltalán vagy csak nagyon vékonyan jön a víz!

Ez nem más mint, hogy valahol eldugult a vízhálózatunk!

Ezt házilag is kilehet deríteni, hogy hol van a dugulás vagy legalább is lehet szűkíteni a probléma okát!

Vegyük példának, hogy szeretnénk mosogatni, megnyitjuk a meleg vizet, és hoppá, nem jön ki a csapon a meleg víz! Egyből NE essünk pánikba! Na jó kicsit azért lehet pánikolni, de ne nagyon :) . Szóval nem jön a víz! Ugyan azon a csaptelepen megpróbáljuk kinyitni a hideg vizet! Amennyiben jön a hideg rendesen, akkor az a hiba már is ki lett szűrve, hogy nem a csaptelep végén lévő perlátor dugult el!

Szóval jön a hideg víz, ebben az esetben megnézzük a lakásban egy másik csaptelepet is, hogy azon, hogy jön a víz, ebben két példa is lesz majd!

A., verzió: jön mind a két állásban van megfelelő mennyiségű hideg és meleg víz is. Ebben az esetben már is tudjuk, hogy nem a bojler dugult el, hiszen akkor sehol nem lenne meleg víz! Így csak a konyhai csapnál lehet a dugulás, vagy a sarokszelepnél, esetleg a flexibilis csőben, vagy ha 1 karos a csaptelep, akkor a kartusban!

B., verzió: itt sincs meleg víz, egyáltalán vagy csak pár másodpercig jön és elgyengül a nyomás! Itt is további lehetőségek lépnek be!

B/1 a falban a meleg vizes cső dugult el, talán ezt a legnehezebb megoldani, mert falon belüli szerelés esetén ritkán lehet megoldani bontás nélkül!

B/2 és általában ezzel van a baj, eldugul a bojler hideg víz oldalára feltett kombinált szelep vagy ha jobb esetben van nyomáscsökkentő akkor az! Esetleg a bojler betáplálásáért felelős csap! Ez esetben érdemes a nyomáscsökkentőt és a kombinált szelepet egyszerre cserélni!

Nálunk így néz ki ezeknek a cseréje:





Miért van szükség nyomáscsökkentőre?

Azért mert a bojlerek 8 BÁR nyomásig vannak hitelesítve! Van egy kombinált szelep ami 6 BÁR-nál elkezd csöpögni, ergó elengedi a többlet nyomást, és visszacsapó szelepként is működik, de mi van akkor, ha ez a kis szelep tönkre megy? Eldugul és a táguló víz többlet nyomását nem tudja elcsepegtetni?

Ebben az esetben a melegedő víz hőtágulásából eredő nyomás, simán szétrepesztheti a tartályt vagy kikezdi a tartály fenekén lévő tömítést, és a burkolat alól elkezd folyni a víz! Ilyen esetekben 98%, hogy bojler csere lesz a "javítás" vége! Esetleg rosszabb esetben a falban lévő gyenge pontoknál okozhat csőrepedést!

NE várja meg, hogy így járjon! Inkább kérje meg a szerelőjét, hogy tegyen be nyomáscsökkentőt! Vagy egyszerűbb, ha minket kér meg :)
« Utoljára szerkesztve: 2020.Október.22 - Csütörtök 18:55:45 írta Admin »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

4+1 jel, hogy csőtöréssel él együtt

Indította Admin

4+1 jel, hogy csőtöréssel él együtt

Ház vagy lakástulajdonosként, legyen az panel vagy téglaépítésű, egy szintes vagy többszintes, bármikor eljöhet az a pillanat, amikor csőtöréssel kell szembenézni. Ez történhet látványosan, amikor hangja és látható jele is van, de történhet alattomosan, úgy, hogy gyakorlatilag csak sokkal később tudatosul a tulajdonosban, ha figyelt volna a jelekre, akkor kevesebb káreseménnyel kellene szembenéznie neki, és a szomszédainak egyaránt

vízszerelés pékségben

Indította Admin

Vízvezeték szerelőként előfordul, hogy nem csak lakossági szférában dolgozunk, hanem cégeknek is, ebben az esetben egy Pékségnek. Nem ez volt az első eset, hogy pékségnek dolgoztunk, csak az a munka nem lett dokumentálva!

A pékségben szükség volt egy keverőcsaptelep bekötésére, hogy a keverő edények a megfelelő mennyiségű és hőmérsékletű vizet kapja meg, a pék beállítja megnyomja a gombot és a vízellátás meg is van oldva. A berendezésnek teljesen új vízhálózat lett kiépítve, nyomáscsö

Csőrepedés elhárítása, ötrétegű csövön!

Indította Admin

Az ötrétegű csöves szerelési technológiánál, olyanba futottunk bele amivel szerintem csak 10-15 évente lehet találkozni, vagy talán még ritkábban! De, hogy érdekes legyen teszek egy kis kitérőt!

A leggyakrabban olyan csőtöréseket kell elhárítanunk, mikor az ötrétegű csövet, vagy egyáltalán bármilyen nyomócsövet elfúrnak a falban! Itt nincs mit szépíteni vagy emberi hanyagságból adódik vagy csak sima balszerencse!

Viszont ha megnézik ezt a képet: