Nyomógombos WC szelep átszerelése, WC tartályra  (Megtekintve 16510 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 232
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
Nyomógombos WC szelep átszerelése, WC tartályra
« Dátum: 2018.Szeptember.05 - Szerda 15:18:23 »
Vízszerelőként a következő megoldandó problémával kerestek meg minket: A nyomógombos és/vagy negyed fordítós WC szelepet cseréljük le WC tartályra.

Az, hogy mennyi munkát kell beletenni az átalakításba attól függ, hogy a csésze háta milyen messze van az oldalfaltól, és hát az a baj, hogy közel szokott lenni, 12 cm-re vagy még kevesebbre. A távolságoknak azért van létjogosultsága, hogy a tartály befér e úgy a WC csésze mögé, hogyha valaki állva szeretni pisilni, és jó esetben felhajtja a WC deszkát az úgy is maradjon, és ne kelljen az egyik kézzel megtartani, esetleg térddel a WC deszkát, mert egyáltalán nem kényelmes ilyen pozícióban WC-ni, főleg, ha nagyon kicsi a távolság és felszerelésre kerül a WC tartály még az embert hátba is vághatja.

A legelterjedtebb WC tartály az a Geberit AP112 aminek a vastagsága 14 cm + 2 cm azért illik ráhagyni, hogy a wc deszka ne függőlegesen álljon, így a 16 cm elég sok! A Geberit AP113-as tartálya amit kifejezetten csak alulra lehet szerelni az 13 cm + 2 cm az még mindig 15 cm, és általában minden cm tud számítani!

Viszont az ország legvékonyabb WC tartálya 10,5 cm-er! ehhez még hozzá jön az a + 2 cm és még mindig ez a legjobbnak tűnő választás! és elférünk 12,5 cm-ben! Viszont a vékonyságnak ára is van! És nem az anyagi részre gondolok, hanem a minőségre, mert ebben a vastagságba már a hungarocell szigetelés már nem fér el, így a tartály sűrű lehúzások után hajlamos a párásodásra! Ez a WC tartály pedig a Kariba Slim WC tartály!

Amennyiben ez a minimum 13,5 cm nincsen meg, akkor a csészét is előrébb kell hozni 1 kicsit! HA a WC csésze hátsó kifolyású ezt csésze csere nélkül meglehet oldani, ha nem cementezték le a csésze alját és sérülés mentesen feltudjuk szedni! Amennyiben alsó kifolyású a csésze, akkor a WC csésze csere szükséges hozzá! Létezik az Alföldi márkának 2 alsó kifolyású csészéje, és az bennük a jó, hogy egyre nagyobb elhúzással vannak ezek a csészék! Mi a nagykerben úgy szoktuk ezt a csészét kérni, hogy a nagyobb púpú csészét kérjük :) és akkor nem kell elveszni a kódszámokban és nincs véletlenül sem félreértés!

De nézhetjük példa szerint is:

Alföldi Bázis lapos-öblítésű alsó kifolyású WC csésze fehér, kódja: 4037-00-01

Ennek a lefolyó közepe az oldal faltól 31 cm-er legalább is ez az ideális ennek a csészének és akkor a háta mögé fér egy rendes Geberit tartály is, ez a kicsi elhúzású.

Alföldi Bázis lapos-öblítésű alsó kifolyású WC csésze fehér, kódja: 4032-00-01

Ez a WC csésze már púposnak számít és olyan helyeken jó, ahol a lefolyóközép 17 cm-re van az oldalfaltól, ha ezt választjuk, akkor is mögé fér egy rendes Geberit tartály!

Ezt írja egy forgalmazó a csészéről:

Jellemzők: szerelhető, padlóra csavarozással, szükséges öblítővíz mennyisége 6 l.
Amennyiben adott hogy a kifolyó hová kerül, és egy standard méretű csésze mögött egy alulra szerelhető WC tartály már nem férne el, illetve a WC ülőkét már nem lehetne felhajtani, akkor érdemes ezt a típust alkalmazni. A csésze a formája miatt előbbre nyúlik.

De elképzelhető, hogy a lefolyó annyira közel van, az oldalfalhoz, hogy a csésze csere sem elég a Geberit tartály helyének, akkor jöhet, a Kariba slim WC tartály!

Vízszerelési szemszögből az lenne ideális, ha a 3/4" fali kiállás csempe sík alatt van, mert a szelepet ki kell venünk, és a helyére egy 3/4"-ról 1/2"-ra szűkítőt kell beszerelni és ebbe a szűkítőbe egy "törpe" sarokszelepet! Amennyiben ez az építmény túl hosszúra sikerül a helyi adottságok miatt, akkor a sarokszelepet nem tudjuk elrejteni a tartályban! Ebben az esetben a tartály lentebb kerül, és a WC tartály töltése kikerül az oldalára, ebben az esetben kell egy hosszabb flexicső, vagy ha nagyon fontos az esztétikum akkor be lehet kötni krómcsővel is! De ennek is megvan az a hátránya, ha sűrűn van lehúzva a WC tartály egyből elkezd párásodni!

És akkor nézzük meg, hogy ez, hogyan is néz ki nálunk:

Ilyen volt:



Ilyen lett:

« Utoljára szerkesztve: 2020.Október.23 - Péntek 17:54:54 írta Admin »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

Beépített WC tartály panellakásban

Indította Admin

Egyre több megkeresést kapunk, hogy panellakásban be lehet e szerelni a beépített WC tartályt?

Erre a válaszra nagyon nehéz egyből rávágni, hogy igen, mert a panellakások egyik legkisebb helyisége a WC és ez a vízszerelő ellensége amit le kell győznie. :) És amellett, hogy a WC kicsi, számít, hogy a vezetékek, hogy helyezkednek el stb. de erre a cikkben kicsit lentebb kifogok térni.

Ráadásul a beépített wc tartály magában hordozza azt is, hogy nem csak a régi WC csészét és

Duguláselhárítás házilag

Indította Admin

Bizonyára Ön is szembesült már olyannal, hogy víz nem folyt le a kádból, WC-ből, mosogatóból, mosdóból stb. vagy ha le is folyik csak szépen lassan bugyborékolva csökkent csak a vízszint!

Sok csodaszerről és házi praktikáról lehet hallani és olvasni, de most egy ténylegesen hatásos duguláselhárító folyadékot mutatok be Önnek!

A duguláselhárító folyadék neve: CH Start

Gyártói leírása, jellemzői:

Erősen agresszív folyadék, amelyet a szerves és közömbös a

Nyitott fűtési rendszer átalakítása, felújítása

Indította Admin

Napjainkban is meglehetősen sok háztartás használ úgynevezett nyitott fűtési rendszert! Amibe a legtöbb esetbe még szivattyú sem kerül beépítésre, akkor ezt a fűtési rendszert hívjuk gravitációs fűtésnek! Az összes fűtési rendszer közül talán ennek a kettőnek a kombinációja a legelavultabb a fűtési rendszerek közül, és talán a legveszélyesebb is!

Nézzük, hogy felépítésileg, hogy is néz ki egy nyitott, gravitációs fűtési rendszer:

A gépházban vagy a pincében elhel