Panel radiátor elforgatása másik falra  (Megtekintve 16416 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 232
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
Panel radiátor elforgatása másik falra
« Dátum: 2018.Augusztus.08 - Szerda 14:48:15 »
Ebben a 2018-as szezonban egyre több és több megkeresés érkezett, hogy a meglévő radiátort az ablak alól ki kéne venni, és átrakni egy másik falra. Ebben a cikkben ezt bemutatjuk, a nagy sietségben itt éppen nem felejtettünk el fényképet készíteni :)


Amit a képen lévő szerelésről tudni érdemes:

A radiátorok házgyári állapot szerint nem véletlenül kerültek az ablak alá, és az ok nem az volt, hogy mert ott van hely! A radiátor összességében nagyon jó helyen van az ablak alatt, mert a felfelé szálló meleg, szárítja az éppen párásodásra hajlamos nyílászárót! És az ablak felől érkező hideg keveredve a meleggel nyomódik befelé a szoba irányába!

Ezek ellenére még is akadnak olyan szituációk mikor a Tulajdonos ennek tudatában, még is azt mondja, hogy annak a radiátornak onnan mennie kell. És tisztában van azokkal a dolgokkal, amit pár sorral ezelőtt leírtam. Viszont egyáltalán nem törvényszerű, hogy az ablak alól kikerülő ablak párásodni fog, sőt, jártunk már olyan lakásban ahol a radiátor megfelelő képen volt a helyén, még is párásodott körbe az ablak, de mivel a felfelé áramló meleg szárított rajta, így legalább kilehetett látni! Ahhoz, hogy az ablakra lecsapódó pára, hőhíd létrejöjjön, azért elég sok mindennek össze kell, hogy jöjjön!

A képen egy 2 csöves fűtés látható, hisz két cső van függőlegesen, így ez ötleten a két csöves fűtésű rendszer elnevezést kapta.

Mind a két csövet elvágtuk, rávágtuk a menetet kézi menetvágóval, és COMAP szénacél rendszerrel, és VIEGA szénacél csővel újra lett építve! A csövekre érdemes figyelni, hogy melyik az előre és melyik a vissza térő vezetek, nehogy a fűtési szezon elindulása után a radiátor alulról melegedjen! Mert ez a fűtési teljesítmény romlásával fog járni!

A gerinc vezetéknél érdemes oda figyelni a megfelelő csőméret, megtartására! Vannak úgynevezett váltó méretek, mi, minek fele meg pl vascsőről átállva pl szénacélra. 1/2" vascső -> 15 szénacél, 3/4" vascső -> 18 szénacél, 1" vascső -> 22 szénacél.
Áramlástechnikailag így megfelelő is lenne, de látványra sokkal vékonyabb a szénacél cső!
Így nagyon könnyen mondja egy hozzá nem értő, hogy alul lett méretezve a rendszer, szakszerűtlenül lett megcsinálva stb. Ezért inkább mi úgy csináljuk meg a fűtés szerelést, hogy gerincvezeték esetében ugrunk egy csőméretet, hogy véletlenül se érje szó a ház elejét.

Viszont az ágvezetéket, mindegy mi volt előtte 15-ös szénacél csővel kötjük, mert bőven elég! Nem a cső jelent akadályt, hanem a radiátor szelep. Egy teljesen kinyitott radiátorszelep liter/percben talán a negyedét engedi át mint amit a 15-s cső biztosítani tudna, de lehet még kevesebb!

Radiátor választásnál figyeljünk oda, hogy ugyan olyan alapanyagú radiátor kerüljön vissza mint ami leszerelésre került! Ez nem jó hír azoknak akiknek alumínium radiátoruk van, mert az jelentősen drágább, viszont az öntöttvas és a vaslemez radiátor helyére, felkerülhet acéllemez lapradiátor, ami jóval olcsóbb!

A radiátorok cseréjét érdemes lakásfelújítások alkalmával elvégeztetni, mert jelentős kosszal tud járni, és nem tudunk azért felelősséget vállalni, hogy össze kenjük a falat! Ennek ellenére megpróbálunk a lehető legjobban odafigyelni és vigyázni a falak állapotára!




Elérhetőségek

Tel: 06204917949, 06709073440

Kérjen visszahívást!
« Utoljára szerkesztve: 2020.Október.22 - Csütörtök 19:01:18 írta Admin »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

Vízszerelés panel lakásban, konyha átalakítás

Indította Admin

Ezt a felújítást egy négy vízórás lakásban végeztük! Most a konyha átalakítás kerül bemutatásra.

Miután a régi bútorok, burkolatok eltávolításra kerültek, elénk tárul a gyönyör, hogy mit is rejt a szerelvényhátfal, megtalálhatunk benne, egy központi lefolyót, egy hideg vizes strangot, egy meleg vizes strangot, hozzá egy cirkulációs vezetéket (modernebb helyeken), találhatunk még egyes helyeken központi szellőzőt vagy akár esővíz elvezető csatornát.

Viszont minket a vízsz

Gázszereléshez mindig csak szakértőt hívjunk

Indította Admin

Gázszereléshez mindig csak szakértőt hívjunk

Ha a gázkészülékek rendszeres karbantartásáról, szakember általi ellenőrzéséről gondoskodunk, óriási szívességet teszünk magunknak. Természetesen rengeteg pénz elköltését spórolhatjuk meg elsősorban, hiszen nem akkor kell a cseréről gondoskodni, amikor a régi rendszer végképp meghibásodik és felmondja a szolgálatot, s nem kell kidobni feleslegesen az ablakon havonta tízezreket azért, mert a rendszer esetlegesen elavult.

Emellett

Feljön a víz a mosogatóban, ha megy a mosogatógép

Indította Admin

Feljön a víz a mosogatóban, ha megy a mosogatógép és/vagy a mosógép.

Ennek csak egy oka lehet a dugulás! A készülék által kinyomott szennyvizet a lefolyó nem tudja elvezetni, így arra terjed a víz amerre tud, így feljön a mosogatóban a víz!

Dugulás két helyen is keletkezhet, elsőként a szifonban, utána a csövekben.

Elsőnek vegyük szemügyre a csőszakaszban lévő dugulást, dugulás okai:

- a lefolyócső nem megfelelő lejtése:

Lehet túl nag