Pincei lefolyóvezeték csőrepedése  (Megtekintve 10055 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 232
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
Pincei lefolyóvezeték csőrepedése
« Dátum: 2020.Október.25 - Vasárnap 12:45:05 »
A vízszerelés sajnos nem csak a szép és könnyű munkákról szól! És nem csak a lakáson belül lehetnek gondok a vízhálózattal!

Itt éppen egy pincei alapvezetéken kellett cserét/javítást eszközölni, pedig a társasház már korábban kicseréltette a régi házgyári strangot, műanyag PVC csőre! DE még ez sem jelenti azt, hogy a csőrepedések nem következhetnek be! Főleg, úgy, hogy a társasházban lakók igazán meglepő dolgokat tudnak letuszkolni a WC-n :) DE még olyat is letudnak küldeni a lefolyón ami bele se fér a csészének a lefolyójába, így fogalmam sincs, hogy milyen varázslók lakhatnak a lakásokban!

Ezeken a képeken azt lehet látni, hogy egy meglehetősen kemény PVC idom a fordulásnál, hogy szakadt ki, nem kis lukat hagyva (fél tenyérnyi), és, hát egy ekkora lukon keresztül nem kevés víz tud kikerülni a pincébe, nem kevés kárt okozva, nem beszélve az egészségre káros anyagokról/szagokról!








Így, hogy hozzá kellett nyúlnunk a lefolyóhoz, egy kicsit javítottunk is rajta, mert az elődök beraktak úgy 2 db 90" -ot úgy, hogy nem volt meg a kellő lejtése! Sőt még kontrában is állt! Hogy amikor azt csinálták, miért ezt a megoldást választották az egy nagyon jó kérdés, lehet, hogy nem volt náluk a megfelelő mennyiségű anyag, és hát azzal kellett megoldani ami volt.

Így néz ki az új cső beépítve:








Érdemes a nehéz, kemény, éles dolgokat nem lekínozni a WC-n mert azzal, ha nem is a lakáson belül fogsz kárt okozni, de, ha esik több emeletet a pincében gondot okozhat! És a pince még a jobb, ha ott történik! Gondoljatok bele, hogyha ez egy több szintes családiháznál történik, ahol a lefolyócső bemegy az épület alá, ott milyen kárt fog okozni! És sokkal később is lehet észre venni, főleg, ha az alap szigetelése megfelelő akkor már csak az fog gondot okozni, hogy a gyökerek benő a lefolyóba és dugulás lesz! A végeredmény az lesz, hogy a föld a lakásban derékig fog érni ott ahol bemegy az alap alá a lefolyó!
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

4+1 jel, hogy csőtöréssel él együtt

Indította Admin

4+1 jel, hogy csőtöréssel él együtt

Ház vagy lakástulajdonosként, legyen az panel vagy téglaépítésű, egy szintes vagy többszintes, bármikor eljöhet az a pillanat, amikor csőtöréssel kell szembenézni. Ez történhet látványosan, amikor hangja és látható jele is van, de történhet alattomosan, úgy, hogy gyakorlatilag csak sokkal később tudatosul a tulajdonosban, ha figyelt volna a jelekre, akkor kevesebb káreseménnyel kellene szembenéznie neki, és a szomszédainak egyaránt

Fűtés átalakítás

Indította Admin

Amikor egy ingatlan gazdát cserél, belefuthatunk olyanokba, hogy a régi tulaj nem megfelelő gépészt választotta, és ennek a fűtésrendszer látta a kárát!

A következő pár sorban azt mutatom be, hogy milyen hibákkal találkoztunk, és, hogy került átépítésre a fűtési rendszer!

A kazán aljától kezdve újra kellett volna építeni az egész fűtési rendszer, orbitális hibákkal üzemelt a régi rendszer, de a teljes fűtés átalakításra nem volt keret, így maradt a helyi javítás

Régi házgyári radiátorszelep javítása

Indította Admin

Mielőtt belekezdenék, szeretném leszögezni, hogy ez a fajta javítás nem biztos, hogy minden esetben megoldja a problémát!

Szóval meglepően sok helyen van még panel lakásokban az épülettel együtt odakerülő radiátorszelep, ezek a legtöbb esetben 30 évnél öregebb alkatrészek, mondhatni, hogy a tervezet életciklusát jócskán túlszárnyalta.

Milyen hibák lehetnek ezeknél a régi radiátorszelepeknél?

A leggyakoribb, hogy nem szabályozható vagy nyitott vagy zárt