Sarokcsap, sarokszelep csere  (Megtekintve 17236 alkalommal)

Elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 232
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
Sarokcsap, sarokszelep csere
« Dátum: 2017.Április.05 - Szerda 14:04:23 »
Sarokcsap csere

A sarokcsapnak vagy sarokszelepnek komoly biztonsági funkciója van, ezért normál esetben minden vízfogyasztó eszköz elé beszerelésre kerül, például WC tartályok, mosdók, mosogatók, mosógép, mosogatógép elé. Használatuk a háztartásban elengedhetetlen, hisz egy csaptelep cseréjekor vagy egy flexibilis cső eldurranásakor nem kell elzárni a főelzáró csapot, ami egy társasházban vagy panelban kellemetlenséggel is járhat, elég a sarokcsapot használni a csaptelep vízmentesítésére.

Normál esetben egy sarokcsap évekig funkcionálhat hiba nélkül, ám mivel ezt a típusú csapot nem használják rendszeresen, egy idő után csere-éretté válik, ezért bizonyos időközönként érdemes ellenőrizni, mennyire zár jól.

Ha nehezen nyit vagy zár, esetleg zárás után is folyik a víz a csapból, vagy a vízfogyasztó eszköz továbbra is kap vizet, akkor ideje beiktatni a cserét. Mivel    a kereskedelemben a legkülönfélébb sarokcsapok kaphatók, gondmentes, egyszerű beszerelésük vagy cseréjük esetén hívjon inkább minket, ne kockáztassa a nem szakszerű beszerelést. Ugyanis egy óvatlan mozdulatnál beletörhet a falba vagy megsérülhet a mosdó vagy a szifon.

Számunkra a sarokcsap csere viszonylag gördülékeny feladat, a házban vagy lakásban található főcsap elzárása után a célszerszámmal meglazítjuk, leszereljük a régi csapot, majd felszereljük az újat. Ez után nincs más hátra, mint nyomáspróbát végezni, és ellenőrizni, hogy a sarokcsap rendesen zár és nyit.

Sokkal inkább az a kérdés, hogy milyen típusú, márkájú sarokcsapot válasszon.A kínai gyártmányúaknál sok esetben már szereléskor feltűnnek a minőségi problémák, ezért a hosszabb távú gondtalan működés érdekében mindenképp javasolt a minőségre törekedni vásárláskor.

Amikor a minőségi kérdés megoldódott, a következő lépés a megfelelő típus és méret választása, természetes, hogy a tulajdonostól nem várható el, hogy ránézésre felismerje egy sarokcsap, sarokszelep típusát és méretét, ezért szedjük most pontokba, milyen sarokcsapok vannak forgalomba.

Ezek lehetnek:

-   golyós sarokcsap, ¼ fordítós, biztosan és gyorsan záródik, a silány import viszont meglehetősen hamar megadja magát.
-   tekerős sarokcsap, ami valójában szelep és a nevéből adódóan tekerni kell a záráshoz, működését tekintve a víz zárásáról a szeleptányérra felfekvő gumitömítés gondoskodik.
-   kombi vagy 3 járatú sarokcsap, egy nagyszerű találmány, amivel egyszerre üzemeltethetünk egy csapot és egy berendezési tárgyat pl mosógépet.
-   mosógépcsap, amire értelemszerűen a mosógép csatlakoztatható.

Méretűk szerint a sarokcsapok lehetnek:

-   a falba csatlakozó része a sarokcsapnak, sarokszelepnek fixen ½”, míg a másik oldala lehet szintén ½” vagy 3/8” méretű.
-   a mosógépcsap falba csatlakozó része ½”, míg a másik része, amire a tömlőt szereljük, az pedig ¾” méretű.
-   a 3 járatú sarokcsap vagy kombi sarokcsap méretét tekintve a falba kerülő része szintén ½” méret, míg a két kiálló csatlakozó mérete ¾” és 3/8”.

Ha igazán védeni akarja csaptelepeit vagy vízfogyasztóit a káros lerakódásoktól, akkor mindenképp szűrőbetétes sarokcsapot javaslok választani, ez kifejezetten hasznos, ha kerámia csaptelepek találhatók a lakásban, mert élettartamuk ezáltal nagyban növelhető. Ugyanennek a megoldásnak a költséghatékonyabb módja a szűrős tömítés használata.

Amennyiben jól választ sarokcsapot, sarokszelepet azzal akár a vízszámlán, rezsin is spórolhat, mert a sarokcsappal a hideg és meleg víz átfolyási mennyisége is szabályozhatóvá válik.

Egy lakásban több sarokcsappal is kell számolni, így ha bármelyik nem zár jól vagy egyáltalán nem működik, az a későbbiekben komolyabb gondok forrása is lehet, javaslom ellenőrzésüket és csere esetén hívjon minket azonnal!

Nézzünk pár képet, hogy még is miről beszéltem:


Sarokcsap, sarokszelep


Kombi sarokcsap


Mosógép, mosogatógépcsap




Hívjon Bizalommal!
Tel: 06204917949, 06709073440
Kérjen visszahívást!
E-mail: epuletgepeszeti.kivitelezesek@gmail.com
info@vizszerelo-budapest.hu
Závodszki Zoltán
« Utoljára szerkesztve: 2020.Október.22 - Csütörtök 20:15:05 írta Admin »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

Beépített WC tartály panellakásban

Indította Admin

Egyre több megkeresést kapunk, hogy panellakásban be lehet e szerelni a beépített WC tartályt?

Erre a válaszra nagyon nehéz egyből rávágni, hogy igen, mert a panellakások egyik legkisebb helyisége a WC és ez a vízszerelő ellensége amit le kell győznie. :) És amellett, hogy a WC kicsi, számít, hogy a vezetékek, hogy helyezkednek el stb. de erre a cikkben kicsit lentebb kifogok térni.

Ráadásul a beépített wc tartály magában hordozza azt is, hogy nem csak a régi WC csészét és

Beépített wc tartály szerelés

Indította Admin

Sok cikk készült már a beépített wc tartályokkal kapcsolatban, de született még egy, hogy pontosítsuk kicsit, hogy milyen márkákkal foglalkozik vízszerelő csapatunk! Attól, hogy sokat cikkezünk a wc tartályokról attól még más vízszerelési feladatot is ellátunk!

Pár márka ami így hirtelen eszembe jut:

- Geberit beépített tartály
- TECE beépített tartály
- Grohe beépített tartály
- Mepa beépített tartály
- Liv beépített tartály
-

Villanybojler csere

Indította Admin

Villanybojler cserével és szereléssel is foglalkozunk! A következő pár sorban bemutatjuk A Hajdú villanybojler cserét, és utána képekkel is szemléltetjük!

A Tulajdonos egy 20 évnél idősebb villanybojlert cseréltetett le! Éppen a tartály nem volt kilukadva, de volt olyan, hogy a beállított hőfokot, 8 óra alatt sem érte el! És, hát ilyenkor az ember zsebéből csak potyognak kifelé a forintok!

A villanybojlerek meglehetősen könnyen vízkövesednek, gondoljunk csak bele