Szabályos vízóra szerelés (2. rész)  (Megtekintve 16179 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 232
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
Szabályos vízóra szerelés (2. rész)
« Dátum: 2015.Január.03 - Szombat 22:36:58 »
Az első részben a vízóra előtti főelzárókról esett szó! Most beszéljünk a megfelelő méretű vízóra megválasztásáról és amit a plombáló cégek el is fogadnak mint szabályos kivitelezés!

Pár paraméter a 1/2" Bmeters vízóráról:

- Beépítési hossz: 110 mm
- Max. átfolyási sebesség: 1.5 m3/óra

Nekünk a legfontosabb az átfolyási sebesség, minden csapoló egységnek mint pl.: mosdó csaptelep, mosogató csaptelep, kád csaptelep, KMT csaptelep, bidé csaptelep, WC tartályok, nyomógombos vagy negyedfordítós WC öblítő szelepek, meg van adva, hogy mekkora az átengedő képessége normális használat mellett! A 1/2" vízóra egyedül a nyomógombos és a negyedfordítós WC öblítőszelepeknél nem lehet már használni, mert hirtelen akkora mennyiségű vizet képes elengedni, hogy a vízóra nem tudja pontosan mérni! Az ilyen fajta szereléseket a plombázó cég már el sem fogadja, ilyen esetekben két lehetőség van, vagy nedvesen futó vízórát kell beszerelni vagy ki kell építeni a gerincvezetéktől a 3/4" vezetéket 3/4" golyós csappal és 3/4" vízórával.

3/4" Bmeters vízóra paraméterei:

- Beépítési hossz: 130 mm
- Max. átfolyási sebesség: 2 m3/óra

Mint látható van eltérés és ez az eltérés pont elég ahhoz, hogy a WC öblítő szelepeket pontosan mérje!

Az a fajta átépítés, hogy 1/2" órát átépítsük 3/4"-ra, ez a drágábbik megoldás, de a legtökéletesebb, van egy olyan lehetőség is amit a plombás cég elfogad és kevesebb befektetéssel is jár, ha nedvesen futó vízórát szerelünk be természetesen 1/2" méretben.

Sztenderd 1/2" és 3/4" vízóra:


Nedvesen futó vízóra:




Amennyiben valakinél nem működik megfelelően a nyomógombos vagy a negyedfordítós WC öblítő szelep, szemmel láthatólag nem ad elég vizet, és a székletet sem akarja rendesen levinni a víz elképzelhető, hogy a vízóra nem megfelelő mérete okozza a hibát, DE itt azért több mindenre is oda kell figyelni mint pl.: a nyomógombos szelepnél van e fojtó szelep, ha van meg kell nézni, hogy teljesen nyitva van e, továbbá 10 emeletes panellakásokban az 5. emeletig szoktuk javasolni az öblítő szelepeket, a fentebbi emeleteken lehet, hogy akkor sem működne megfelelően, ha a megfelelő méretű vízóra van beépítve, mert minél magasabban vagyunk a hálózati nyomás úgy csökken!

Ezen a képen jelöljük, hogy hol is található a fojtó szelep, ha egyáltalán van az öblítő szelepen.




Vízóra cserével kapcsolatban kérdése lenne kérem hívjon, vagy kérjen visszahívást! Visszahívást kérhet epuletgepeszeti.kivitelezesek@gmail.com vagy akár telefonon is!

Tel.:
20/491-79-49

70/907-34-40

Üdvözlettel:
Závodszki Zoltán



A vízszerelő nem árt, ha tisztában van a vízszerelési szabályokkal, ezzel akár pénzt is spórolhat.
« Utoljára szerkesztve: 2020.Október.23 - Péntek 18:52:39 írta Admin »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

Szabályos vízóra szerelés (1. rész)

Indította Admin

A vízszerelőknek egyre több és több dologra kell, hogy odafigyeljenek, hogy a szerelések megfeleljenek az elvártaknak!

8 évvel ezelőtt még elfogadták azokat a szereléseket, ahol be van építve a házzal együtt odakerülő sarok radiátor szelep, amit abban az időben golyóscsap helyett használtak, ezek idővel elkezdtek tönkremenni, és költségoptimalizálás miatt a szerelő bent hagyta a szelepet és rátette a golyóscsapot és utána a vízórát.

A képen még látható, hogy rajta is van a

Pincei lefolyóvezeték csőrepedése

Indította Admin

A vízszerelés sajnos nem csak a szép és könnyű munkákról szól! És nem csak a lakáson belül lehetnek gondok a vízhálózattal!

Itt éppen egy pincei alapvezetéken kellett cserét/javítást eszközölni, pedig a társasház már korábban kicseréltette a régi házgyári strangot, műanyag PVC csőre! DE még ez sem jelenti azt, hogy a csőrepedések nem következhetnek be! Főleg, úgy, hogy a társasházban lakók igazán meglepő dolgokat tudnak letuszkolni a WC-n :) DE még olyat is letudna

Vízszerelés tégla épületben

Indította Admin

Jó pár cikkünk íródott már, de arra még nem tértünk ki, hogy vízszerelést, nem csak panellakásokban vállalunk! Ugyan úgy, dolgozunk téglaépítésű házakban is! Belvárosi, régi téglaépítésű házakban! Mondhatni, hogy hasonló a vízszerelés a tégla épületekben is, mint a panelban, de csak majdnem!

Régi bérházak, belvárosi házak hátrányai amik még nem lettek felújítva strang szinten:

- Ólom csövek a falakban és a födémben, a nyomóvezeték és a lefolyó is lehet ólomból, ivóvíz hálóz