Régi házgyári radiátorszelep javítása  (Megtekintve 150 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 232
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
Régi házgyári radiátorszelep javítása
« Dátum: 2024.Március.22 - Péntek 10:13:48 »
Mielőtt belekezdenék, szeretném leszögezni, hogy ez a fajta javítás nem biztos, hogy minden esetben megoldja a problémát!

Szóval meglepően sok helyen van még panel lakásokban az épülettel együtt odakerülő radiátorszelep, ezek a legtöbb esetben 30 évnél öregebb alkatrészek, mondhatni, hogy a tervezet életciklusát jócskán túlszárnyalta.

Milyen hibák lehetnek ezeknél a régi radiátorszelepeknél?

A leggyakoribb, hogy nem szabályozható vagy nyitott vagy zárt állapotban beragadt a szelep és úgy maradt, sajnos ez a fajta állapot nem javítható!!! De ha próbálkozunk a javítással, ráadásul úgy, hogy nyomás alatt van a fűtési rendszer, benne van a pakliban, hogy letörik a radiátor szelep tengelye és össze hozunk egy jó kis csőrepedést, és egy ilyen probléma esetén garanciát és felelősséget NEM tudunk vállalni! Ebben az esetben a megoldás a radiátorszelep cseréje!

Átlagos hiba és talán a legrosszabb, hogy a radiátorszelep nem szabályozható és a fogantyú alól csöpög a víz. Amennyiben nem anyagában van elrepedve a test, korábban másik szerelő nem feszegette/hajlította el a tengelyt, és/vagy nincs szétmarva az egész tengely, és a kontra anya is "egészséges, akkor a csöpögést egész jó eséllyel megtudjuk javítani, csöpögni nem fog, de szabályozni továbbra sem lehet majd, DE legalább nem téli szezonban kell kifizetni a fűtés leengedését, mert az már távfűtés esetén brutális költséget jelent! Szóval a csöpögést megoldjuk, de a nyári időszakban a radiátorszelep cseréje erősen javasolt!

A kevésbé gyakori meghibásodás, ami a cikket is ihlette, hogy a radiátorszelep szabályozható nyitható/zárható DE csöpög a fogantyú alól a víz! Ezt jó eséllyel megtudjuk javítani, csöpögni nem fog, de szoktuk javasolni, hogy a lehető legkevesebbet tekergessék! Erre azért van "szükség" mert az új tengely tömítés, egy 30 évnél öregebb réz tengelyre kerül felhelyezésre! Ami közel sem olyan mikor kijött a gyárból és szépen fel volt esztergálva, és még a légy is hanyat vágta magát rajta olyan sima volt a felület. Szóval a tengely ha megnéznénk nagyítóval/mikroszkóppal inkább hasonlítana egy reszelő felületére. És ez ahogy csúszkál az új tömítésen, záros határidőn belül újra tönkre fog menni! Ebben az esetben, ha szűkös az anyagi keret, 1-2 évig még kevés használat mellett el lehet tolni a szelep cseréjét, de akármennyire is nem szeretnénk a szelep megérett a cserére!

Van még egy olyan állapot is amibe belefutottunk, hogy a radiátorszelep fogantyúja már csupa vízkő, és a fogantyút tartó csavar vas és nagyon szépen bele tud rohadni a házba! Ebben az esetben a fogantyút fűrészlappal le kell vágni, ha szeretnék a csöpögést megszüntetni, és új fogantyú már NEM fog vissza kerülni!

És akkor most nézzük a képeket, a javítási lépéseket:





Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

Panel radiátor elforgatása másik falra

Indította Admin

Ebben a 2018-as szezonban egyre több és több megkeresés érkezett, hogy a meglévő radiátort az ablak alól ki kéne venni, és átrakni egy másik falra. Ebben a cikkben ezt bemutatjuk, a nagy sietségben itt éppen nem felejtettünk el fényképet készíteni :)


Amit a képen lévő szerelésről tudni érdemes:

A radiátorok házgyári állapot szerint ne

WC tartály csere

Indította Admin

Sokat írtunk már javításokról, de most jöjjön pá gondolat a WC tartály cseréről!

Mint minden szerelvény, a WC tartályok is elhasználódnak egy idő után, és jelen piaci helyzetben van, hogy nem éri meg az alkatrészek után való járkálás, és egyáltalán nem biztos, hogy gazdaságos lesz a javítás, vagy nem lesz tartós, esetleg olyan törést szenved a tartály /fröccsöntésnél/ amit nem lehet alkatrészcserével megoldni.

A meghibásodások leggyakoribb jellegzetessége, hogy a

Gázkészülék javítás, szervízelés

Indította Admin

Minden gázkészüléket ajánlott évente, de legalább 2 évente átvizsgáltatni, kitakarítani esetleg javítani. A nem megfelelően karbantartott gázkészülékek életveszélyesek is lehetnek! Főleg azok a kazánok veszélyesek amik a helyiség levegőjét használja fel az égésnél, az ilyen nyílt égésterű gázkészülékek sokkal több odafigyelést és törődést igényelnek mint, a modernebb újabb társaik, az úgynevezett Turbós készülék!

Gázkonvektorok:

Mivel ez a gázkészülék a kinti levegő