Villanybojler csere  (Megtekintve 12207 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 232
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
Villanybojler csere
« Dátum: 2017.Április.11 - Kedd 23:14:45 »
Villanybojler cserével és szereléssel is foglalkozunk! A következő pár sorban bemutatjuk A Hajdú villanybojler cserét, és utána képekkel is szemléltetjük!

A Tulajdonos egy 20 évnél idősebb villanybojlert cseréltetett le! Éppen a tartály nem volt kilukadva, de volt olyan, hogy a beállított hőfokot, 8 óra alatt sem érte el! És, hát ilyenkor az ember zsebéből csak potyognak kifelé a forintok!

A villanybojlerek meglehetősen könnyen vízkövesednek, gondoljunk csak bele, hogy néz ki egy vízforraló kb 10 használat után. A villanybojler is ezen az elven fűti a vizet, csak éveken, évtizedeken keresztül.

A vízkövesedés mellett a tartály kilukadása is problémát szokott okozni, de ez leginkább a szabálytalan szerelésből adódik! Esetleg alkatrészhibából!

Szabálytalan szerelésnek minősül, ha nem használunk nyomáscsökkentőt. Ha nem tudjuk, hogy az épületben mekkora nyomás uralkodik, vagy meg kell mérni előre vagy látatlanba, de meg kell venni  egy nyomáscsökkentőt. Igazság szerint nem egy nagy tétel szóval erősen javasolt előzetes mérés nélkül is beszereltetni!

Ezért is csöpögnek azok a csaptelep ahol pult alatti vagy feletti kicsi villanybojlerek vannak amikhez saját csap is tartozik! Ha melegítés közben a csaptelepen keresztül nem csöpögne a víz, az nagy baj lenne, mert akkor akár le is robbanhat a falról a kis bojler. Ilyen típusú bojler pl a Hajdú FTA-5, FTA-10.

A készülékhez csomagolnak egy kombinált-szelepet, ami visszacsapó és biztonsági lefúvatószelep is egyben, ami Hajdú bojler estében 6,5 bárnál old ki és elkezd csöpögni, ha ez az alkatrész tönkremegy, esetleg ledugozzák valahogy a cseppvíz elvezetést, azzal a tartály élettartalmat rövidítjük! A melegítés hatására a víz tágul, és a vízhálózat leggyengébb pontja a villanybojler! Még ötrétegű cső esetében is a jobb minőségű csövek a 10 baros üzemi nyomást is elviselik.

Villanybojlert nem csak akkor kellhet felszerelni, ha egy régebbi tönkremegy, hanem az utóbbi időben egyre többen állnak át gázbojlerről! A gázos vízmelegítők főlleg a nyílt égésterűek elavultak, és életveszélyesek! Főleg, ha a kémény nem működik megfelelően, esetleg béleltetni kéne a kéményt, ilyenkor költséghatékonyabb leszereltetni a gáz vízmelegítőt és felszereltetni a villanybojlert!

Most kicsit térjünk vissza ahhoz a bojlerhez amit lecseréltünk!

Elzárócsap a bojler alatt nem volt, se nyomáscsökkentő! Az épületben vizet kellet zárni, kapott egy sarokszelepet, ami a bojler főelzárója lett, sorrendben a következő a nyomáscsökkentő és a kombinált-szelep!

Mi nem szeretjük a flexibilis csöveket, és ha lehet GEBO acélbordás csővel kötjük be a villanybojlereket! Az acélbordás cső nagyobb keresztmetszetet biztosít, így a meleg víz oldalon sem lesz gond a liter/perccel, nem utolsó sorban, nem kell attól félni, hogy kidurran! A flexi csövekben gumibetét van míg a GEBO csőben nincs! A gumi öregszik, folyamatosan dilatál, és az nem kérdés, hogy ki fog durranni,  mert biztos kifog, hanem inkább az a kérdés, hogy mikor! Aki áztatta már el magát és/vagy szomszédjait az tudja miről beszélek!

Térjünk rá arra a pár képre amit a cikk elején ígértem! Érdemes megnézni, hogy hogyan is néz ki a fűtőszál, és a vízkő jelentős része még így is a tartályban maradt!























Hívjon Bizalommal!
Tel: 06204917949, 06709073440
Kérjen visszahívást!
E-mail: epuletgepeszeti.kivitelezesek@gmail.com
info@vizszerelo-budapest.hu
Závodszki Zoltán
« Utoljára szerkesztve: 2020.Október.22 - Csütörtök 20:09:39 írta Admin »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

Gázszereléshez mindig csak szakértőt hívjunk

Indította Admin

Gázszereléshez mindig csak szakértőt hívjunk

Ha a gázkészülékek rendszeres karbantartásáról, szakember általi ellenőrzéséről gondoskodunk, óriási szívességet teszünk magunknak. Természetesen rengeteg pénz elköltését spórolhatjuk meg elsősorban, hiszen nem akkor kell a cseréről gondoskodni, amikor a régi rendszer végképp meghibásodik és felmondja a szolgálatot, s nem kell kidobni feleslegesen az ablakon havonta tízezreket azért, mert a rendszer esetlegesen elavult.

Emellett

WC tartály szerelés

Indította Admin

WC tartály javításokról már írtunk pár gondolatot, most nézzük meg a WC tartály szerelést.

Hogy mi a különbség a két "kifejezés" között? 2 szó, de ezen kívül semmi, hisz a hibás, javításra szoruló tartályokat is szereljük és javítjuk is. Jelen kis gondolatmenetünkben viszont a WC tartály szerelés a régi tartály cseréjét jelenti egy új WC tartályra.

Ezekkel a régi típusú WC tartályokkal lehet még találkozni, amit érdemes lecserélni egy modernebbre:

A víz az úr – a szakember a megoldás

Indította Admin

A víz az úr – a szakember a megoldás

Egy háztartásban a vízszolgáltatás kiemelkedő fontosságú – olyan tényező ez, amely nélkül lehetetlen a mindennapokban boldogulni.
Egy vízszerelőnek éppen ezért igen sok dolga akad. Hiszen egy otthonban kismillió ponton hibásodhat meg a szolgáltatás.

Kisebb-nagyobb gondok léphetnek fel, s rendszerint csak idő kérdése, hogy valamelyikbe belefussunk. Ilyenkor nagyon fontos, hogy rögtön vízszerelő segítségét kérjük – bármilyen kicsinek