+36 70 907 3440
info@vizszerelo-budapest.hu
Belépés
Menüpontok
Menüpontok
Főoldal
Cikkek, Leírások
Profil
Galéria
Írj E-mail-t
Vissza
Vízhálózat csere panel lakásban!
Előző téma
-
Következő téma
2021. február 20. - 18:43:33
Szerző: root
Vízszerelés Budapesten
Vízvezeték szerelés
Leírások, cikkek
Vízhálózat csere panel lakásban!
Felhasználói műveletek
Vállaljuk
Budapesti vizszerelőként
panel lakások teljes vízhálózatának a cseréjét! Legyen szó akár nyomóvezetékről vagy lefolyóról! Vagy akár egy komolyabb átalakításról!
Ebben a cikkben bemutatott munka nem csak azért érdekes, mert teljes felújításon esett át, hanem mert a fürdőszobához hozzá lett csatolva az előtte lévő folyosó. 4 vízórás volt a lakás és át lett építve, hogy elég legyen 2 óra is. Gyárilag 1 WC tartozott a lakáshoz, de megtudtuk oldani, hogy 2 WC is legyen, ez egyébként sokak álma!
[h2]
Vízóra átalakítása
[/h2]
A lefelé néző szabálytalan szerelésű vízórákat kellett megoldani, hogy felfelé álljanak és ki kellett venni a házgyári állapot szerint bekerült folyásiránynak fordítva beszerelt egyébként radiátor szelepeket! Mert a vízóra előtt nem legyen csak 1 db elzáró szerkezet! Teljesen mindegy, hogy a 40 éves szelep működik vagy sem, akkor is szabálytalan! Vannak a vízműveknek olyan szerződött partnerei akik egyébként legyen akármilyen szabálytalan a munka, úgy fényképezik, hogy a hiba ne látszódjon, és rá fogják tenni a plombát! Nekünk "sajnos" szabályosan kell tudni dolgozni.
[h2]
Öblítő szelep és bidé kiállás
[/h2]
Az eredetileg is WC helyiségben, első körben úgy volt, hogy ott is beépített WC tartály lesz, de végül nyomógombos WC öblítő szelep került beépítésre, létesítésre! Ennek a kiállást úgy csináltuk meg, hogy 50x50-es szögvasat felrögzítettünk a meglévő rozsdamentes acél keretre, és a fali korongot a szögvason fixáltuk, hogy ne tudjon mocorogni és stabilan álljon! Mert a legtöbb olcsó vízszerelő nem rögzíti a kiállásokat és kóvályog minden mint gólyafos a levegőben! Ami talán a használatban nem is zavaró (annyira), DE mikor eltelik pár év, és ki kell cserélni a szelepet, akkor az ötrétegű csőről simán lecsavarjuk a fali korongot! Aztán feltoljuk a fejünkre a nem létező svájci sapkánkat és megmondjuk a tulajdonosnak, hogy akkor most a bontás következik!
Kicsit megyünk lentebb megérkezünk, a bidé kiállásokhoz, mert mind a 2 WC-hez kértek bidé kiállást, mert olyan WC deszka kerül fel, amibe be van építve a bidé funkció! A fali korongos kiállásunk itt is fixálva vannak!
[h2]
Lefolyó strang átalakítása
[/h2]
Tovább megyünk lefelé, az látható, hogy a 2 WC miatt a függőleges lefolyó gerincet ki kellett vágnunk és betenni egy speciális T idomot! Ezzel, a speciális T-vel, hátrafelé megindulva megkerültük a szellőző vezetéket, az 5 cm-es válaszfalat kivéstük és a fal alatt elindultunk a kádnak és az új WC-nek, ami egy Geberit beépített WC tartály lett! Ezt a WC tartályt kiborulás ellen, 10-es menetes szárral átpántoltuk az 5 cm-es falon!
[h2]
Fürdőszobai vezeték átalakítás
[/h2]
Szóval most, hogy a lefolyóval a fürdőben vagyunk, a hideg-meleg vizet is áthoztuk! Tegyük, hozzá, hogy panelban csak úgy dolgozunk, hogy falon kívül szerelünk, főfalat nem vésünk meg, főleg nem hosszú távon. 4-6 cm-es válaszfalakat igény szerint megvésünk/átvésünk! Szóval a víz is a fürdőben, megcsináltuk a kád kiállást, és az alatt tovább osztódtunk az új WC-nek és a konyhának is! A konyhának a fürdőkád alatt vittük át az új vezetéket, ami házgyári állapot szerint nem létezett, ezért 4 vízórás volt a lakás! A beépített WC tartály is kapott bidé kiállást, ide is WC deszkába épített bidé került felszerelésre!
A második WC miatt a kádat egy kicsit meg kellett emelni, de így is a jelenlegi kádtetőt sikerült megállítani 61 cm-en! Léteznek olyan panel lakások ahol a fürdőkádak alapból 60 cm-en vannak, de találkoztunk már 68 cm-en lévő kádtetővel is! Ha nem kérték volna a második WC-t, akkor a kádtető 50-55 cm közé érkezett volna kb.
[h2]
Mosdó vezetékelése
[/h2]
Hogy a fürdőszobában a mosdó vezetéke miatt ne kelljen rabic falat építeni, hogy eltakarják a csöveinket, azt a megoldást választottuk, hogy a hideg-meleg vízzel átmentünk a konyhába, és a konyhabútor háta mögött szereltük meg, a konyhai kiállást, és a 2 medencés mosdó kiállást! DE, hogy a dugulás lehetőségét a legjobban kiszűrjük a kétmedencés mosdó és a mosogató lefolyó vezetékét a régi konyhai lefolyó strangra kötöttük rá! Így a mosdó lefolyó vizével folyamatosan mosatva van a konyhai ág!
[h2]
Konyha kialakítása
[/h2]
A konyhában egyébként helyett kapott még egy mosogatógép és egy mosógép is! A mosogató medence jobb illetve bal oldalán! A berendezési tárgyak nyomó és lefolyó csatlakozóit soha nem a gépek mögé tesszük! Hanem a mosogató medence alatt lévő szekrénybe! Így, ha bármi probléma adódna, nem kell azzal foglalkozni, hogy kirángassa az ember a gépeket, hanem csak egy ajtót kell kinyitni és el kell zárni a csapot! Ennek talán 1 hátránya van, ha minden egy szekrényben összpontosul, az meg, hogy sokan a kukát a mosogató alá szeretik betenni, de ha beteszünk oda minden gépészetet, akkor a kuka mérete eléggé össze fog menni.
És akkor most nézzünk meg egy jó pár képet, hogy ellehessen képzelni, hogy még is miről irkáltam eddig.
Dátum: 2021. február 20. - 18:43:33
Szerző: root
Nyomtatás
1
Felhasználói műveletek
Vízszerelés Budapesten
Vízvezeték szerelés
Leírások, cikkek
Vízhálózat csere panel lakásban!
Felhasználói műveletek
Nyomtatás