Monoblokkos WC tartály javítás  (Megtekintve 23623 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 232
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
Monoblokkos WC tartály javítás
« Dátum: 2016.December.24 - Szombat 23:46:04 »
Vízvezeték szerelőként, a monoblokkos WC tartályokat az egyik legkönnyebb javítani! Főleg, ha Geberit márkájúak a belső alkatrészek!

A monoblokkos WC-k érdekesek, mert az esetek 95%-ban szabványosak. Ez mit is jelent? Azt, hogyha egy alkatrész kompletten cserére szorul, nem kell vadászni hozzá az alkatrészeket, és 10-20-30 telefonhívást lebonyolítani, mert a geberit monoblokkos alkatrészek a porcelán tartályok 95%-hoz problémamentesen szerelhető!

Lehet külön kapni betöltő szelepeket, 2 fajtát is:


A Porcelán tartály oldalán van a csatlakozás, akkor ez a szelep kell:



A porcelán tartály alján van a csatlakozó, akkor erre a szelepre van szükség:



Mikor hibás egy monoblokkos WC tartály?

A legtöbb esetben akkor, ha folyik a víz a csészében, és a tartály időközönként rátölt, vagy a töltés el sem akar állni, esetleg, a tartályon belüli vízelzárás annyira hangos, hogy az már a szomszédokat is zavarhatja! Ilyenkor a következőt érdemes megtenni, ha érez magában egy kis szereléshez kedved:

Fordítva üljön rá a WC csészére, hogy a WC tartály majdnem az ölében legyen. A porcelán tetőt óvatosan próbálja meg megemelni, ha nem akar megmozdulni a tartály teteje, akkor azt a gombot amit szokott nyomni az öblítéshez, azt óramutató járásának ellentétes irányba kezdje el csavarni, míg a kezében nem marad a gomb! Ha nagyon nem akar sikerülni, ne feszegesse, nehogy eltörjön! Hagyja inkább a szerelőre, hadd törje Ő el :) , ez sajnos ilyen, folyamatosan kapja a nedves párát az alkatrész belülről, és úgy össze tud állni, hogy sérülés mentesen, nem mindig sikerül szétszedni a tartályt!

Amennyiben a tartály teteje lekerült, fog az öblítő tartályban látni 2 db alkatrészt!

Nagyon egyszerű megkülönböztetni őket! Ami totálisan középen van, az az öblítő szelep! (Ebből is 2 fajta van!) Jobb vagy bal oldalon meg a töltő szelep található!


Kis Wc, nagy WC külön van:




Start-stop-os funkcióval van ellátva:




Ezek az öblítő szerkezetek, nagyon okosan lettek kitalálva, mert van bennük egy biztonsági funkció is! Túlfolyóként is funkcionálnak! Ha egy tartály túltölt, akkor nem a lakást fogja a víz elárasztani, hanem a túlfolyón keresztül elvezeti a WC-be, ezzel jelezve a meghibásodást!

Szóval a leeresztő egységet kell jól szemügyre venni, hogy a biztonsági túlfolyón a víz átbukik e vagy sem! Ha a túlfolyón átbukik a víz, akkor a betöltő szelep a hibás (első 2 kép), ha a túlfolyót nem éri el a vízoszlop magassága, akkor a leeresztő szelep lesz a hibás!

Van olyan, hogy mind a két alkatrész a betöltő és az öblítő szelep egyszerre hibásodnak meg! Ilyenkor a tartály teljes belső szerkezetét szükséges cserélni, ez egy teljes generálnak felel meg, költségesebb, de tuti, hogy a következő 5-10 évben ezekhez az alkatrészekhez nem kell nyúlni, ha rendeltetés szerűen vannak használva!

Geberit leeresztő szelepen tudunk gumi cserével javítani! Viszont, ha másik márkából van a tartályban alkatrész, valami kínai  csoda, akkor a komplett egységet cserélni kell! (3-4-es kép).

Nem boldogul a monoblokkos WC tartály javításával? Szóljon nekünk, azért vagyunk, hogy segítsünk! Több vízszerelő csapatunk is van, így a lehető legrövidebb időn belül próbáljuk meg a hibát elhárítani!

Elérhetőségek

Hívjon Bizalommal!

Tel: 06204917949, 06709073440

Kérjen visszahívást!
« Utoljára szerkesztve: 2020.Október.23 - Péntek 18:02:00 írta Admin »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

Pincei lefolyóvezeték csőrepedése

Indította Admin

A vízszerelés sajnos nem csak a szép és könnyű munkákról szól! És nem csak a lakáson belül lehetnek gondok a vízhálózattal!

Itt éppen egy pincei alapvezetéken kellett cserét/javítást eszközölni, pedig a társasház már korábban kicseréltette a régi házgyári strangot, műanyag PVC csőre! DE még ez sem jelenti azt, hogy a csőrepedések nem következhetnek be! Főleg, úgy, hogy a társasházban lakók igazán meglepő dolgokat tudnak letuszkolni a WC-n :) DE még olyat is letudna

Szabályos vízóra szerelés (2. rész)

Indította Admin

Az első részben a vízóra előtti főelzárókról esett szó! Most beszéljünk a megfelelő méretű vízóra megválasztásáról és amit a plombáló cégek el is fogadnak mint szabályos kivitelezés!

Pár paraméter a 1/2" Bmeters vízóráról:

- Beépítési hossz: 110 mm
- Max. átfolyási sebesség: 1.5 m3/óra

Nekünk a legfontosabb az átfolyási sebesség, minden csapoló egységnek mint pl.: mosdó csaptelep, mosogató csaptelep, kád csaptelep, KMT csaptelep, bidé csaptel

Feljön a víz a mosogatóban, ha megy a mosogatógép

Indította Admin

Feljön a víz a mosogatóban, ha megy a mosogatógép és/vagy a mosógép.

Ennek csak egy oka lehet a dugulás! A készülék által kinyomott szennyvizet a lefolyó nem tudja elvezetni, így arra terjed a víz amerre tud, így feljön a mosogatóban a víz!

Dugulás két helyen is keletkezhet, elsőként a szifonban, utána a csövekben.

Elsőnek vegyük szemügyre a csőszakaszban lévő dugulást, dugulás okai:

- a lefolyócső nem megfelelő lejtése:

Lehet túl nag