Vízszerelés panel lakásban, konyha átalakítás  (Megtekintve 13442 alkalommal)

Elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 232
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
Vízszerelés panel lakásban, konyha átalakítás
« Dátum: 2016.Május.18 - Szerda 11:03:30 »
Ezt a felújítást egy négy vízórás lakásban végeztük! Most a konyha átalakítás kerül bemutatásra.

Miután a régi bútorok, burkolatok eltávolításra kerültek, elénk tárul a gyönyör, hogy mit is rejt a szerelvényhátfal, megtalálhatunk benne, egy központi lefolyót, egy hideg vizes strangot, egy meleg vizes strangot, hozzá egy cirkulációs vezetéket (modernebb helyeken), találhatunk még egyes helyeken központi szellőzőt vagy akár esővíz elvezető csatornát.

Viszont minket a vízszerelési része fog érinteni. A vízszerelésben szinte bármit megtudunk oldani, amit egy megrendelő csak kérhet, ami a legnehezebbnek számít, az a lefolyó átalakítása, mivel a lefolyó vezetéket megfelelő lejtéssel kell vinni, és ha a házgyári állapotban az ágvezetéket magasan vették ki a központi lefolyóból, akkor nagy távolságot, nehéz megoldani. Természetesen erre is van megoldás, hozzá kell nyúlni a központi lefolyóhoz, és az ágat lentebb helyezni. De ez több munka ami több pénz is, és benne van a pakliban, hogy miután elvágjuk a központi lefolyót, akkor kezd el egy felső szomszéd mosogatni, mosni és akkor sok víz mellé tud menni.

Ilyenkor szoktunk azt csinálni, hogy kiírjuk/ki irattatjuk, hogy nem lesz víz, azt gondolná az ember, hogy akkor akadálymentesen lehet dolgozni, van, hogy igen, de a lakók nagy többsége, nem törődik a szomszédjával és ahány mozdítható edénye van, abban előre gyűjt vizet és ha mosogatni szeretne vagy öblíteni kell valamit nem törődnek semmivel, simán a vízszerelő nyakába engedi a vizet. (tisztelet a kivételnek).

A hideg-meleg víznek, hogy megtudjuk csinálni, nem kell figyelni lejtésekre, a csövek akár mehetnek úgy is mint egy hullámvasút, a víz akkor is kitalál belőle. A munka elvégzése attól függ, hogy letudjuk egy zárni a strangokat vagy sem. A legtöbb panel lakásban a közös képviselet nem foglalkozik a strangelzárok cseréjével, akkor derül ki, hogy hibás e a 20-40 éves golyóscsap amikor a vízszerelő megpróbálja elzárni.

A vízzárásra egyébként azért van szükség, mert az esetek 99%-ban egy felújítás során cseréljük a lakáson belüli főelzárókat, ennek több oka is van!

- Több golyóscsap van egymásra építve, kezdve a 20-40 éves elzáróval, ami után előszeretettel tesznek be a kapkodó vízszerelők még egy golyóscsapot, ezzel addig nincs is semmi gond, ameddig nem kell cserélni a vízórát, vízóra csere után, kijön a vízművektől a plombás (történik egy műszaki átvétel) és megmondja a plombás, hogy mi nem jó, mit kell csinálni és nem fogja rátenni a plombát az órára.

De mielőtt azt gondolná az ember, hogy végre van Magyarországon egy ami nem lehet megkerülni, sajnos tévedünk. Vannak olyan vízóra cserélő cégek akiknek úgynevezett Ön MEO-sok, társasházi szinten dolgoznak, közös képviselő rendeli meg a munkát, és mindegy milyen szabálytalan szereléssel találkoznak, azt is leplombálják, szándékosan úgy fényképeznek, hogy fényképeznek, hogy a hiba ne látszódjon és meg is van oldva.

- Meglévő gyenge minőségű, szorul, nehezen zár, vagy egyáltalán nem zár. Itt nincs mit ragozni, cserélni kell a lakáson belüli golyóscsapot.

- Az új tulajdonosnak nem kell az előző tulaj cucca, és kéri a cserét még akkor is, ha esetleg nem indokolt a csere, ezt tiszteletben tartjuk és meg is értjük a golyóscsap cserére kerül.

Viszont kicsit elkalandoztam a lényegtől, szóval a vízóra előtt egyetlen egy golyóscsap lehet, és a vízóra és a golyóscsap között nem lehet oldható kötés, vagy vízvételi lehetőség.

Amint a tulajdonos megmondja, hogy hova kéri a vízórát, oda kerül a golyóscsap a vízórával együtt. Házgyári állapot szerint az elzárók egyből a a strangban lévő T idomba rakták.

A következő pár képen az látszik, hogy néz ki nálunk egy konyha felújítás, a megrendelő kérése az volt, hogy minden férjen el egy 60 cm-es szekrényben, kicsit zsúfolt lett a szekrény belseje, de szerintem sikerült szépen eleget tenni  a kérésnek, és a vízórák után még központi szűrők is beépítésre kerültek.

Képek:










Amennyiben felkeltettem az érdeklődését és azt szeretné, hogy mi csináljuk Önnél a vízszerelést írjon vagy hívjon, és kérjen árajánlatot!

Üdvözlettel:
Závodszki Zoltán

Hívjon Bizalommal!
Tel: 20/491-79-49, 70/907-34-40

Kérjen visszahívást!

E-mail:

epuletgepeszeti.kivitelezesek@gmail.com

info@vizszerelo-budapest.hu
« Utoljára szerkesztve: 2020.Október.23 - Péntek 18:32:08 írta Admin »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

Szifon csere

Indította Admin

A szifon csere előtti állapot, mikor, a Tulajdonos úgy áll neki, hogy nehezen folyik le a víz, és akkor nah, most kitakarítom a szifont! A régi réz vagy bármilyen fém szifonokat 5 év után szinte lehetetlen úgy szétszedni, hogy takarítás után a gyári tömítésekkel cseppmentesen lehessen összerakni! Ennek több okai is lehet, de a leggyakoribb, hogy nagyon vékony anyagból készülnek és mikor az ember kicsit rászorít, akár szabad kézzel megroppan és onnantól csak a szifon csere jöhet szóba!

WC tartály javítás

Indította Admin

Elkezdett folyni a WC tartály, le sem tudja húzni esetleg a víz nem folyik be a WC tartályba?

Még mielőtt vízszerelő szakembert hívna pár praktikát most elárulok Önöknek! Hátha van annyi vállalkozó kedve, hogy vízszerelő nélkül is eltudja hárítani a problémát!

Vízszerelés szempontjából a WC tartály javítás az egyik legegyszerűbb, HA a meghibásodott alkatrészeket be tudja szerezni!

Hiba megállapítása:

Levesszük a WC tartály tetejét, a jobb va

Nyitott fűtési rendszer átalakítása, felújítása

Indította Admin

Napjainkban is meglehetősen sok háztartás használ úgynevezett nyitott fűtési rendszert! Amibe a legtöbb esetbe még szivattyú sem kerül beépítésre, akkor ezt a fűtési rendszert hívjuk gravitációs fűtésnek! Az összes fűtési rendszer közül talán ennek a kettőnek a kombinációja a legelavultabb a fűtési rendszerek közül, és talán a legveszélyesebb is!

Nézzük, hogy felépítésileg, hogy is néz ki egy nyitott, gravitációs fűtési rendszer:

A gépházban vagy a pincében elhel