Vissza

Vízszerelés tégla épületben

Előző téma - Következő téma

2016. augusztus 28. - 12:12:28

Szerző: root

Jó pár cikkünk íródott már, de arra még nem tértünk ki, hogy vízszerelést, nem csak panellakásokban vállalunk! Ugyan úgy, dolgozunk téglaépítésű házakban is! Belvárosi, régi téglaépítésű házakban! Mondhatni, hogy hasonló a vízszerelés a tégla épületekben is, mint a panelban, de csak majdnem!

Régi bérházak, belvárosi házak hátrányai amik még nem lettek felújítva strang szinten:

- Ólom csövek a falakban és a födémben, a nyomóvezeték és a lefolyó is lehet ólomból, ivóvíz hálózaton mindegy, hogy a vízművek mit mond, én nem tartom egészségesnek tartósan éveken keresztül, hogy ilyen vizet fogyasszak (de ez tényleg csak saját vélemény).

- Nagyon-nagyon régen felújított lakásokban, olyan helyeken mennek vízcsövek amelyeknek a jelenlegi formájában a lakásnak nincs értelme, könnyű elfúrni, elvésni.

- lehetnek a falban és a födémben, horganyzott vasvezetékek, és öntöttvas lefolyóvezetékek, a vasnak van egy olyan jellegzetes tulajdonsága, hogyha vízzel érintkezik korrodál, rozsdásodik, ilyenkor csak idő kérdése, mikor lesz egy szép csőrepedés belőle. Az öntöttvas lefolyónak meglehetősen vastag falvastagsága van, így míg átrágja magát a rozsda évtizedekbe telik! Mivel ezek az épületek a világháború idején épültek ezek az épületek, így ezek felett jócskán eljárt az idő!

- lehet még a lefolyó eternit, ez egy vastag anyag, de meglehetősen könnyen törik, pattan!

A vízszerelő jó ha tisztában van azzal, hogy melyik technológiához, hogy is kell hozzányúlni, melyikhez milyen idomzatok kellenek, hogy az új ötrétegű csöves technológiára átlehessen állni! Itt a hideg-meleg vizes strangra gondoltam.

A következő probléma a lefolyóra való rácsatlakozás, úgy, hogy az míg a régi gerincet ki nem cserélik újra az ne szivárogjon és ne áztassa az alsó lakot!

Következő probléma a bontásoknál szokott felmerülni, a tulajdonos vesz egy belvárosi lakást, kinéz ahogy kinéz, de amikor a felújítás megkezdődik, megtörténnek az első kalapácsütések, géppel történő vésések, kiderül, hogy milyen állapotban vannak a falak / vakolatok, amennyiben a lakáson belül, levegős, kopogó a vakolat, könnyen pénznyelővé válhat a lakás!

Meglehetősen sokszor előfordul, hogy a szomszédok közti fal, 5 cm vastag tégla, mind a két oldalon vakolat, ha egy ilyen falba kell betenni a nyomót és a lefolyót, az biztos, hogy a szomszédban is javítani kell a falat, még akkor is, ha horonymaróval elővág a vízszerelő!

Hogy kerül ilyen vékony fal a lakásba?

Az ilyen lakásoknál két lehetőség van, vagy ilyen tégla érkezett és ezt rakták jó lesz az oda, csak haladjunk, hisz ez nem tartófal. A második, hogy a világháború idején ezek a lakások 150 nm és a fölött voltak, az örökösöknek nagy volt, vagy részben pénzé akarták tenni az ingatlant, és elkezdődött a lakásnak a "feldarabolása", több kisebb lakás létesítése, ez iszonyatosan nagy divat volt!

Végül is az ingatlan történelemről elég ennyi :)

Vállaljuk bármilyen tégla építésű lakások teljes vízszerelésének a felújítás, lefolyó vezetékek cseréjét, fűtési rendszer felújítását, vagy új rendszer létesítését! Amennyiben mi idő hiányában nem tudnánk a munkát elvállalni, akkor vízszerelő kollégánk örömmel ár a rendelkezésére!

Pár kép egy régi téglaépület fürdő átalakításáról, milyen volt és milyen lett!


Ólomcsőre való rácsatlakozás, vízóra hely létesítése



Vízóra, fali fütő, központi lefolyó strang-tól lefolyó csere



Mosógép kiállás



Zuhanykiállás



Padlóba süllyesztett zuhanytálca szifon kiállás



A mosógép bekerült



Zuhanytálca bekerült padlószintre



Zuhanytálca bekerült padlószintre 2



Amennyiben felkeltettem érdeklődését és szeretné, hogy a megfelelő vízszerelő dolgozzon az otthonában hívjon vagy írjon nekünk!



Elérhetőségek
Hívjon Bizalommal!
Tel: 06709073440

Kérjen visszahívást!

E-mail:

epuletgepeszeti.kivitelezesek@gmail.com

info@vizszerelo-budapest.hu

Závodszki Zoltán

Dátum: 2016. augusztus 28. - 12:12:28

Szerző: root