4+1 jel, hogy csőtöréssel él együtt  (Megtekintve 11909 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 231
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
4+1 jel, hogy csőtöréssel él együtt
« Dátum: 2017.Április.05 - Szerda 17:03:29 »
4+1 jel, hogy csőtöréssel él együtt

Ház vagy lakástulajdonosként, legyen az panel vagy téglaépítésű, egy szintes vagy többszintes, bármikor eljöhet az a pillanat, amikor csőtöréssel kell szembenézni. Ez történhet látványosan, amikor hangja és látható jele is van, de történhet alattomosan, úgy, hogy gyakorlatilag csak sokkal később tudatosul a tulajdonosban, ha figyelt volna a jelekre, akkor kevesebb káreseménnyel kellene szembenéznie neki, és a szomszédainak egyaránt.

Házban vagy lakásban a csőtörés okozója lehet a hideg vagy meleg vízvezeték, fűtésrendszer, esőcsatorna, csatorna rendszer, de mindez történhet úgy, hogy a csőtörés, szivárgás valójában a szomszéd lakás vezetékrendszerében található.

Vegyünk sorra néhány olyan jelet, ami csőtörésre utalhat, amikor már jó, ha a mobilszámunk be van tárazva, hogy a hibát minél hamarabb feltárjuk és megoldjuk, nem beszélve a kellemetlenségről, ami egy csőtörés alkalmával elkerülhetetlenül éri a lakás vagy háztulajdonost.

1.   Ha csak a látható vízveszteségre apellálnánk egy esetleges csőtörés megállapításához, akkor könnyen tévúton járnánk. Ugyanis megtörténhet, hogy épp annyi a vízveszteség, amit még nem lehet élesen elkülöníteni az egyébként megszokott mindennapos vízfelhasználástól, vagy épp az elszivárgó víz olyan helyre folyik, ami nem látható (pl. szomszéd lakás, vízakna, pince stb.), de jelentősebb vízszámla ettől még nem keletkezik.

2.   A jól látható, ám soha ki nem száradó vizesedést nem szabad figyelmen kívül hagyni, ha a rejtett csőtörés jeleit keressük, ebben az esetben valószínűleg minimálisan, de folyamatos az elfolyó víz utánpótlás, ami átnedvesíti a falat, padlót, mennyezetet, annak függvényében, hogy hol húzódik a kérdéses csőhálózat, ahol a repedés lehet.

3.   Ha nincs hirtelen megnövekedett vízszámla, de a víznyomás a megszokottól alacsonyabb és a probléma egyik napról a másikra jelentkezik, érdemes csőtörésre gyanakodni (hazánkban az átlagos víznyomás 3,5 bar).

4.   A folyamatosan érezhető csatornabűz mellett pláne nem lehet elmenni sokáig szó nélkül, ez viszont szintén a csőtörés egyik jele lehet, amit már csak mi, vízszerelők tudunk orvosolni, ebben az esetben akkor sem hívott bennünket hiába, ha mégsem a csőtörés a bűz oka.

5.   Rejtett csőtöréssel nem csak a lakásban, hanem az udvaron, a kertben is találkozhat a tulajdonos, kérdés, hogy meddig tűr el egy soha fel nem száradó sárfoltot, vagy az átnedvesedő járdát, ill. gyepszőnyeget. Amiért különösen fontos ezekre maximálisan figyelni, az az, hogy míg a házban csak néhány centi mélyen futnak a falban a vízcsövek, addig a kertben ez lehet akár 1,5-2 méter is, ezért elég sok víznek kell elfolynia, hogy a felszínen is látható jele legyen.
Természetesen a csőtörés nem feltétlen csak régi vízvezetékkel vagy fűtésrendszerrel szerelt házban és lakásban keletkezhet, hisz rejtett szivárgás okozója lehet például egy, már eleve rosszul beszerelt csőszakasz, vagy a lakásfelújítás során megsértett vezeték, aminek a következménye csak később jelentkezik. És a látható jel mellett, ellenőrizhetjük, hogy tényleg csőrepedéssel állunk e szemben, ha megnézzük az épülethez tartozó vízórát is. Az épületben és a kertben is elzárunk minden olyan eszközt ami vizet használ és megnézzük, hogy szépen lassan forog e a vízóra, ha forog akkor csőrepedéssel kell számolni!


Ha a fent említett jelek közül akárcsak egy is fennáll, érdemes ellenőrizni, hogy van-e tényleges vízelfolyás úgy, hogy az összes csapot elzárja, valamint az összes vízfogyasztó készüléket is, és megfigyeli, hogy a vízóra jelez-e bármilyen mozgást. Mivel az óra mérő fogaskerekeit a rajta áthaladó víz mozgatja, így kellő odafigyeléssel a legkisebb elfolyás is vizuálisan érzékelhető.
Ezek után már csak az a kérdés marad, hogy milyen módszerrel állapítjuk meg a csőtörés helyét, hogy a feltárás és a javítás a legkisebb zajjal és szennyeződéssel járjon. Szerencsére a rejtett vízszivárgást megkeresni és a csőtörés helyét bemérni – legalábbis számunkra - már nem kihívás, a modern műszerek és szerszámok korában. Így, ha csőtörésre gyanakszik, és a problémától tisztán szeretne „megszabadulni”, hívjon azonnal bennünket!



Hívjon Bizalommal!
Tel: 06204917949, 06709073440
Kérjen visszahívást!
E-mail: epuletgepeszeti.kivitelezesek@gmail.com
info@vizszerelo-budapest.hu
Závodszki Zoltán

« Utoljára szerkesztve: 2020.Október.22 - Csütörtök 20:11:26 írta Admin »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

Monoblokkos WC tartály szerelése, képekkel!

Indította Admin

Most bemutatom, hogy hogyan is dolgozunk és javítunk meg egy monoblokkos WC tartályt! Nehézségi szintileg, azt mondanám, hogy nem túl bonyolult! Akinek van 2 fogója, csavarhúzója, villáskulcsa, snicere (pengekés), és érez magában némi vállalkozó kedvet nyugodtan megpróbálhatja a leírás alapján megcsinálni a WC tartály javítását! Maximum, ha nem sikerül, tudja kit kell hívni! És igen nem a szomszédot, hanem minket! :)

Mondjuk két fontos tényezőt elfelejtettem előbb felsoroln

Vízóra plombálás

Indította Admin

Vállaljuk olyan lakásokban lévő vízóráinak a plombálását, ahol NEM a vízművek megbízásából küldik a számlát. Vannak olyan lakások, ahol vannak vízórák de a leadott vízóra állásokat a közös képviselő dolgozza fel és számláztatja ki a vízdíjat! Ezekben a lakásokban lévő vízórák „félhivatalosak” ami annyit jelent, hogy a vízórák nincsenek nyilvántartásban a vízműveknél még is a leadott vízmennyiség után történik a fizetés!

A plombálás során a következő dolgok kerülnek ellenőrzésre:

Panel radiátor szerelés

Indította Admin

Panel radiátor szerelés

Gyakori eset, hogy a megrendelők ezt hagyják az utolsó pillanatra vagy akár az utolsó pillanat utánra!
Ebben a rövid leírásban a panel lakásokban való radiátor szerelésről esik pár szó!
Panel lakásoknál figyeljünk oda, hogy mikor van kiírva a liftbe vagy a faliújságra, hogy mikor van leengedve nyáron a fűtési rendszer! Minden évben van egy ilyen „karbantartási lehetőség” ilyenkor a távfűtő művek leengedi a vizet a fűtési rendszerből