WC gumiharang csere  (Megtekintve 17929 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 231
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
WC gumiharang csere
« Dátum: 2017.Január.29 - Vasárnap 14:53:35 »
Vállalunk WC gumiharang cseréket is! A régi típusú WC csészéknél ez az alkatrész ami a legtöbb bosszúságot tudja okozni, ha éppen nem a WC tartály nem folyik.

Hiba jelenség:

Amikor lehúzzuk a WC tartályt, az öblítés során folyik vagy csöpög a vékony PVC cső és a porcelán között a víz!

WC gumiharang:



Mi is a szerepe a WC gumiharangnak?

Össze köti a WC tartályt vagy a nyomógombos öblítőszelep 32-es csövét a WC csészével. Műanyag összekötését oldja meg a porcelánnal!

WC gumiharang cseréje:

A régi gumiharangot távolítsuk el! Az új gumiharangot húzzuk fel úgy a 32-es kicsi csőre, hogy a tölcsér nagyobbik fele a fal felé nézzen, és a 32-es csövön ha megsimítjuk a gumit érezzük, hogy bordás. Ha ezzel megvagyunk, keressünk egy vékony de erős madzagot, spárgát bármit, és amilyen erősen csak tudjuk a bordák után kössük oda a csőhöz a gumit.

Utána a tölcsér szélesebbik felét fordítsuk rá a WC csésze hátulján lévő porcelán pogácsára, és ha kellő képen azt is felhúztuk akkor azt is kössük meg! Amint ezzel készen vagyunk, ki is lehet próbálni, hogy sikerült e a csere!

Figyeljünk oda, hogy a percelán és a PVC cső is legyen tiszta és lehetőleg sima legyen a felület!

Arra oda kell figyelni, hogy a gumiharangot csak régi típusú WC csészéknél lehet megtalálni! Új típusú csészéknél gumipogácsa van abból is több formájú és méretű!

Amennyiben nem tudja házilag megoldani a cserét, hívjon minket és valamelyik vízszerelő csapatunk készséggel áll a rendelkezésére!




Tel: 06204917949, 06709073440
Kérjen visszahívást!
E-mail: epuletgepeszeti.kivitelezesek@gmail.com
info@vizszerelo-budapest.hu
Závodszki Zoltán
« Utoljára szerkesztve: 2020.Október.22 - Csütörtök 20:22:00 írta Admin »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

Szifon csere

Indította Admin

A szifon csere előtti állapot, mikor, a Tulajdonos úgy áll neki, hogy nehezen folyik le a víz, és akkor nah, most kitakarítom a szifont! A régi réz vagy bármilyen fém szifonokat 5 év után szinte lehetetlen úgy szétszedni, hogy takarítás után a gyári tömítésekkel cseppmentesen lehessen összerakni! Ennek több okai is lehet, de a leggyakoribb, hogy nagyon vékony anyagból készülnek és mikor az ember kicsit rászorít, akár szabad kézzel megroppan és onnantól csak a szifon csere jöhet szóba!

TECE piszoár, vizelde alkatrész választó!

Indította Admin

Ebben a témakörben már elrugaszkodunk a lakossági rétegtől és átlépünk a közületekhez és a multikhoz, mert az adott témakör 99,9%-ban őket érinti!

A lentebbi képeken látható rendszerek és alkatrészeiket betudjuk szerezni! 1-2 dolgot már elkezdünk saját raktáron is tartani!

A termékek beszerzése előre láthatólag 1 héttől, egészen akár több hónapig is terjedhet a speciális igények, esetleg a mennyiség miatt!

Amennyiben szeretne alkatrészre ajánlatot kér

Régi házgyári radiátorszelep javítása

Indította Admin

Mielőtt belekezdenék, szeretném leszögezni, hogy ez a fajta javítás nem biztos, hogy minden esetben megoldja a problémát!

Szóval meglepően sok helyen van még panel lakásokban az épülettel együtt odakerülő radiátorszelep, ezek a legtöbb esetben 30 évnél öregebb alkatrészek, mondhatni, hogy a tervezet életciklusát jócskán túlszárnyalta.

Milyen hibák lehetnek ezeknél a régi radiátorszelepeknél?

A leggyakoribb, hogy nem szabályozható vagy nyitott vagy zárt