WC tartály javítás  (Megtekintve 36311 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 231
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
WC tartály javítás
« Dátum: 2014.Április.15 - Kedd 17:08:45 »
Elkezdett folyni a WC tartály, le sem tudja húzni esetleg a víz nem folyik be a WC tartályba?

Még mielőtt vízszerelő szakembert hívna pár praktikát most elárulok Önöknek! Hátha van annyi vállalkozó kedve, hogy vízszerelő nélkül is eltudja hárítani a problémát!

Vízszerelés szempontjából a WC tartály javítás az egyik legegyszerűbb, HA a meghibásodott alkatrészeket be tudja szerezni!

Hiba megállapítása:

Levesszük a WC tartály tetejét, a jobb vagy a bal oldalon található a WC tartályban a betöltő szelep, középen a leeresztő szelep.

Akkor van baj a WC betöltő szeleppel ha pl.: túltölt vagy nagyon lassan tölti a WC tartályt, túltöltést az úgy tudjuk észre venni, hogy a középen lévő leeresztő szelepen átbukik a víz, a WC tartály biztonsági okokból így alkották meg, ha elromlik a betöltő szelep akkor ne a tartály oldalán folyjon ki a víz és a lakást áztassa el a víz, hanem a plusz vizet a túlfolyón keresztül üríti a WC tartály a WC csészébe.

Házilagos javítással ezt a problémát úgy lehet megpróbálni orvosolni, hogy a betöltő szelep úszó golyóját alacsonyabb vízállásra kell beállítani, így a megszokott vízmennyiség kerül a tartályba, de az elzáró mechanizmusra sokkal nagyobb erő fog hatni!

Mindenkinek felhívnám a figyelmét, hogy ez nem minősül javításnak ezzel csak a betöltő szelep cseréjének az idejét lehet elhalasztani!

Lassú betöltés esetén, a betöltő szelep cserére szorul! Lehet próbálkozni a szétszedéssel és az összerakásával de szétszedés után biztos nem sikerül úgy összerakni a szelepet ahogy azt a gyárban összerakták!

Következő hibajelenség mikor a leeresztő szelep elengedi a vizet, ilyenkor azt lehet észre venni, hogy a WC tartály szakaszosan elkezd tölteni még akkor is ha senki nem is használta!

Ilyenkor a leeresztő szelep alján lévő gumi tömítés szokott tönkremenni, első próbának a tömítést le kell venni lemosni letisztítani és fordítva visszatenni, de ezt is csak abban az esetben, ha a gumin nincsen fizikai sérülés!

Kérem azt vegye figyelembe, hogy a korábban leírt javítási módok házi "praktikák", a szakszerű és gyors hibaelhárítás során komplett egységeket cserélünk!



A leírás alapján nem boldogult a WC tartály javítással?

Hívjon bizalommal, megoldjuk a problémáját!

Závodszki Zoltán

20/491-79-49
« Utoljára szerkesztve: 2020.Október.23 - Péntek 19:00:47 írta Admin »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

Beépített WC tartály létesítése panelben 2.0

Indította Admin

Korábban már volt egy cikkünk, hogy milyen egy beépített geberit wc tartály beszerelése panelben, de most nézzük, meg a 2.0-as változatot! Mert megszaporodtak az olyan érdeklődések, hogy be lehet e szerelni az ilyen tartályokat panelban?! Amennyiben a rövid válaszokat szereti: IGEN, a számunk 06204917949 / 06709073440

Viszont, ha érdekli a munka menete és néhány ok-okozati összefüggés, megpróbálok úgy összegyűjteni párat, milyen kérdésekkel fordulnak hozzánk az érdeklődök!

Vízszerelő applikáció androidra

Indította Admin

Elindult Magyarország első vízszerelő kivitelező, mobilra készített androidos applikációnk!

Az app egy mini 4 oldalas weboldalt telepit fel a mobilodra, teljesen észrevétlen és teljesen reklám mentes!

Végül is egy digitális névjegykártya! A névjegykártyák ideje rég leáldozott, viszont a telefonod mindig nálad van! Amennyiben szimpatikusak vagyunk, letöltöd, feltelepíted és bárhova magaddal "viheted a vízszerelődet". Ha gond van, nem kell még internet sem, és egybő

Gázkészülék javítás, szervízelés

Indította Admin

Minden gázkészüléket ajánlott évente, de legalább 2 évente átvizsgáltatni, kitakarítani esetleg javítani. A nem megfelelően karbantartott gázkészülékek életveszélyesek is lehetnek! Főleg azok a kazánok veszélyesek amik a helyiség levegőjét használja fel az égésnél, az ilyen nyílt égésterű gázkészülékek sokkal több odafigyelést és törődést igényelnek mint, a modernebb újabb társaik, az úgynevezett Turbós készülék!

Gázkonvektorok:

Mivel ez a gázkészülék a kinti levegő