WC tartály javítás  (Megtekintve 36304 alkalommal)

Nem elérhető Admin

  • Tulajdonos
  • Közép haladó
  • *****
  • Hozzászólások: 231
  • Mindenes
    • Vízszerelő Budapest
WC tartály javítás
« Dátum: 2014.Április.15 - Kedd 17:08:45 »
Elkezdett folyni a WC tartály, le sem tudja húzni esetleg a víz nem folyik be a WC tartályba?

Még mielőtt vízszerelő szakembert hívna pár praktikát most elárulok Önöknek! Hátha van annyi vállalkozó kedve, hogy vízszerelő nélkül is eltudja hárítani a problémát!

Vízszerelés szempontjából a WC tartály javítás az egyik legegyszerűbb, HA a meghibásodott alkatrészeket be tudja szerezni!

Hiba megállapítása:

Levesszük a WC tartály tetejét, a jobb vagy a bal oldalon található a WC tartályban a betöltő szelep, középen a leeresztő szelep.

Akkor van baj a WC betöltő szeleppel ha pl.: túltölt vagy nagyon lassan tölti a WC tartályt, túltöltést az úgy tudjuk észre venni, hogy a középen lévő leeresztő szelepen átbukik a víz, a WC tartály biztonsági okokból így alkották meg, ha elromlik a betöltő szelep akkor ne a tartály oldalán folyjon ki a víz és a lakást áztassa el a víz, hanem a plusz vizet a túlfolyón keresztül üríti a WC tartály a WC csészébe.

Házilagos javítással ezt a problémát úgy lehet megpróbálni orvosolni, hogy a betöltő szelep úszó golyóját alacsonyabb vízállásra kell beállítani, így a megszokott vízmennyiség kerül a tartályba, de az elzáró mechanizmusra sokkal nagyobb erő fog hatni!

Mindenkinek felhívnám a figyelmét, hogy ez nem minősül javításnak ezzel csak a betöltő szelep cseréjének az idejét lehet elhalasztani!

Lassú betöltés esetén, a betöltő szelep cserére szorul! Lehet próbálkozni a szétszedéssel és az összerakásával de szétszedés után biztos nem sikerül úgy összerakni a szelepet ahogy azt a gyárban összerakták!

Következő hibajelenség mikor a leeresztő szelep elengedi a vizet, ilyenkor azt lehet észre venni, hogy a WC tartály szakaszosan elkezd tölteni még akkor is ha senki nem is használta!

Ilyenkor a leeresztő szelep alján lévő gumi tömítés szokott tönkremenni, első próbának a tömítést le kell venni lemosni letisztítani és fordítva visszatenni, de ezt is csak abban az esetben, ha a gumin nincsen fizikai sérülés!

Kérem azt vegye figyelembe, hogy a korábban leírt javítási módok házi "praktikák", a szakszerű és gyors hibaelhárítás során komplett egységeket cserélünk!



A leírás alapján nem boldogult a WC tartály javítással?

Hívjon bizalommal, megoldjuk a problémáját!

Závodszki Zoltán

20/491-79-49
« Utoljára szerkesztve: 2020.Október.23 - Péntek 19:00:47 írta Admin »
Szerző: Závodszki Dániel

Budapest összes kerületében vállalunk vízszerelést, profi vízvezeték szerelő csapatunk áll rendelkezésére! 1 kerület, 2 kerület, 3 kerület, 4 kerület, 5 kerület, 6 kerület, 7 kerület, 8 kerület, 9 kerület, 10 kerület, 11 kerület, 12 kerület, 13 kerület, 14 kerület, 15 kerület, 16 kerület, 17 kerület, 18 kerület, 19 kerület, 20 kerület, 21 kerület, 22 kerület, 23 kerület.

Várjuk hívását!

 

Ajánlott Cikkek

Panel lakás felújításnál milyen lesz a WC csésze?

Indította Admin

A cikkem címe talán egy kicsit félre vezető. Mert itt most nem arra gondolok, hogy talpon álló e, fali WC csésze, mély vagy lapos öblítésű.

Hanem, hogy mennyire lehet tisztán tartani!

Mint a legtöbb cikkemet ezt is a valóság ihlette meg.

Panel lakásban csináltunk vízvezeték felújítást/cserét, amikor felújítást csinálunk, mindent vissza bontunk strangig, legyen szó akár nyomóvezetékről, akár lefolyóról. A bontás közé tartozik, hogy a régi WC csészét is

Monoblokkos WC tartály szerelése, képekkel!

Indította Admin

Most bemutatom, hogy hogyan is dolgozunk és javítunk meg egy monoblokkos WC tartályt! Nehézségi szintileg, azt mondanám, hogy nem túl bonyolult! Akinek van 2 fogója, csavarhúzója, villáskulcsa, snicere (pengekés), és érez magában némi vállalkozó kedvet nyugodtan megpróbálhatja a leírás alapján megcsinálni a WC tartály javítását! Maximum, ha nem sikerül, tudja kit kell hívni! És igen nem a szomszédot, hanem minket! :)

Mondjuk két fontos tényezőt elfelejtettem előbb felsoroln

Flexibilis csövek kiváltása, GEBO bordás csőre

Indította Admin

Az esetek többségében a flexibilis csövek mindig a legrosszabbkor durrannak ki, ünnepek előtt-alatt, nyaralás közben stb. Ünnep előtt-alatt, mikor nehezen és költségesen lehet csak elhárítani a hibát, vagy ha otthon sem vagyunk talán az a legrosszabb, nem csak a saját lakásunkat önti el a víz de társasház esetén még másoknál is kárt tud okozni egy kidurrant flexibilis cső!

A flexibilis csöveket 3-4 évente ajánlott cserélni! Mivel ezek a csövek gumibetétesek könnyen elöregszenek, sérül