Legutóbbi hozzászólások

Oldalak: 1 2 3 ... 10
1
Leírások, cikkek / Régi házgyári radiátorszelep javítása
« Utolsó üzenet: írta Admin Dátum 2024.Március.22 - Péntek 10:13:48 »
Mielőtt belekezdenék, szeretném leszögezni, hogy ez a fajta javítás nem biztos, hogy minden esetben megoldja a problémát!

Szóval meglepően sok helyen van még panel lakásokban az épülettel együtt odakerülő radiátorszelep, ezek a legtöbb esetben 30 évnél öregebb alkatrészek, mondhatni, hogy a tervezet életciklusát jócskán túlszárnyalta.

Milyen hibák lehetnek ezeknél a régi radiátorszelepeknél?

A leggyakoribb, hogy nem szabályozható vagy nyitott vagy zárt állapotban beragadt a szelep és úgy maradt, sajnos ez a fajta állapot nem javítható!!! De ha próbálkozunk a javítással, ráadásul úgy, hogy nyomás alatt van a fűtési rendszer, benne van a pakliban, hogy letörik a radiátor szelep tengelye és össze hozunk egy jó kis csőrepedést, és egy ilyen probléma esetén garanciát és felelősséget NEM tudunk vállalni! Ebben az esetben a megoldás a radiátorszelep cseréje!

Átlagos hiba és talán a legrosszabb, hogy a radiátorszelep nem szabályozható és a fogantyú alól csöpög a víz. Amennyiben nem anyagában van elrepedve a test, korábban másik szerelő nem feszegette/hajlította el a tengelyt, és/vagy nincs szétmarva az egész tengely, és a kontra anya is "egészséges, akkor a csöpögést egész jó eséllyel megtudjuk javítani, csöpögni nem fog, de szabályozni továbbra sem lehet majd, DE legalább nem téli szezonban kell kifizetni a fűtés leengedését, mert az már távfűtés esetén brutális költséget jelent! Szóval a csöpögést megoldjuk, de a nyári időszakban a radiátorszelep cseréje erősen javasolt!

A kevésbé gyakori meghibásodás, ami a cikket is ihlette, hogy a radiátorszelep szabályozható nyitható/zárható DE csöpög a fogantyú alól a víz! Ezt jó eséllyel megtudjuk javítani, csöpögni nem fog, de szoktuk javasolni, hogy a lehető legkevesebbet tekergessék! Erre azért van "szükség" mert az új tengely tömítés, egy 30 évnél öregebb réz tengelyre kerül felhelyezésre! Ami közel sem olyan mikor kijött a gyárból és szépen fel volt esztergálva, és még a légy is hanyat vágta magát rajta olyan sima volt a felület. Szóval a tengely ha megnéznénk nagyítóval/mikroszkóppal inkább hasonlítana egy reszelő felületére. És ez ahogy csúszkál az új tömítésen, záros határidőn belül újra tönkre fog menni! Ebben az esetben, ha szűkös az anyagi keret, 1-2 évig még kevés használat mellett el lehet tolni a szelep cseréjét, de akármennyire is nem szeretnénk a szelep megérett a cserére!

Van még egy olyan állapot is amibe belefutottunk, hogy a radiátorszelep fogantyúja már csupa vízkő, és a fogantyút tartó csavar vas és nagyon szépen bele tud rohadni a házba! Ebben az esetben a fogantyút fűrészlappal le kell vágni, ha szeretnék a csöpögést megszüntetni, és új fogantyú már NEM fog vissza kerülni!

És akkor most nézzük a képeket, a javítási lépéseket:





2
Leírások, cikkek / Panel lakás felújításnál milyen lesz a WC csésze?
« Utolsó üzenet: írta Admin Dátum 2024.Március.17 - Vasárnap 16:26:30 »
A cikkem címe talán egy kicsit félre vezető. Mert itt most nem arra gondolok, hogy talpon álló e, fali WC csésze, mély vagy lapos öblítésű.

Hanem, hogy mennyire lehet tisztán tartani!

Mint a legtöbb cikkemet ezt is a valóság ihlette meg.

Panel lakásban csináltunk vízvezeték felújítást/cserét, amikor felújítást csinálunk, mindent vissza bontunk strangig, legyen szó akár nyomóvezetékről, akár lefolyóról. A bontás közé tartozik, hogy a régi WC csészét is felszedjük, mert egy biztos, nem a nyers betonra szokták rakni, na jó, mondjuk úgy, hogy házgyári állapot szerint mindig van alatta valami. A legtöbb esetben linóleum, ha már csináltak felújítást, akkor jobb esetben járólap, de végülis teljesen mindegy mi van a csésze alatt, azt csak úgy lehet felbontani, ha nincs ott a WC csésze.

%-os esetet nem szeretnék mondani, hogy mennyi WC csészét sikerült felszednünk sérülés mentesen, maradjunk annyiban, hogy vagy sikerül vagy nem. Nézzünk meg, hogy eddig panel lakásokban milyen szerelésekkel találkoztunk aminek a vége az lett, hogy össze kellett törni a csészét.

- Le van cementezve/betonozva, van amikor vízüveges cementet használtak, az olyan kemény lesz mint a beton.

- Le van csavarozva, de úgy, hogy a csavar feje belesüllyed a porcelán lukába és még bele is van rohadva a tiplibe.

- Le van csavarozva, és még szilóplaszt "ágyba" van beleragasztva, ezzel csak az a baj, hogy a szilót fel kéne tudni vágni.

- Nem megfelelő szilóplaszt használata! A legjobb a szaniter, véleményem szerint abból is a legjobb a színtelen! De nagyon sokan olyan brutális erős ragasztót használnak, hogy pengekéssel/szikével pozícióban szinte esélytelen a felvágása.

- A WC csésze lefolyó csonkját építési ragasztóval beleragasztják a PVC tokba.

A fentiek közül teljesen mindegy melyik esettel találkozunk, jó eséllyel a WC csészét össze kell törni. Ilyenkor kell venni egy ideiglenes létező legolcsóbb csészét mert valaminek kell lennie! Ha nem szeretné, hogy a végleges akár 50-60.000 Ft-os csészéje koszos legyen vagy akár még drágább! Oké értelem szerűen léteznek olcsóbb csészék is, De ha a lentebbi képeket megnézi, hogy felújítás végére, hogy fog kinézni, senki nem fogja azt úgy eltakarítani mintha teljesen új lenne!






Az, hogy a WC csésze takarítása kinek a feladata lehetne vitatkozni, DE szerintem teljesen felesleges, mert mindenkinek meglesz a magyarázata, hogy miért nem neki, és akik ezt a kosz hozzák össze leginkább a kőművesek, burkolók, festők.
A vödröket ki kell mosni, ha tetszik, ha nem, és a képeken látható kosz nem egyik napról a másikra lesz olyan, hanem folyamatában az akár fél vagy akár 1 éves felújítás végére, mert igen, van, hogy egy panel lakás felújítása is eltarthat addig, de most ezeknek az okaiba ne menjünk bele.

100 szónak is egy a vége, míg a felújítás nem jut a szerelvényezési szakaszba addig a régi csésze legyen beszerelve vagy egy ideiglenes. És, ha már a festő sem jön vissza javítani stb. Utána szerelvényezésnél kerüljenek fel a végleges szaniterek!

Mindenkinek jobb, ha az új dolgokra nem kell vigyázni, takargatni, vagy éppen takarítani.

Volt olyan tulajdonosunk aki nem fogadta meg a tanácsunkat és a felújítás végén ott sírt szerelvényezésnél, hogy neki most kell egy új csészét vennie, de, hogy ez milyen drága volt...

Amikor mi teszünk egy javaslatot, nem azért szoktuk mert azt szeretnénk, hogy többet fizessen, hanem mert tudjuk mivel fog jobban járni.
3
TECE beépített WC tartály alkatrészek / TECE sarokszelep
« Utolsó üzenet: írta Admin Dátum 2022.Június.29 - Szerda 14:02:12 »
A gyártótól már csak ilyen sarokszelep rendelhető!

A régebbi tartályokban amelyekben ez a termék található KATT a termékért nem csereszabatos! Csak abban az esetben, ha egy kiegészítő adaptert is megvesz hosszá az ember!

A sarokszelep ára: 10.500,- Ft AAM számlával


4
TECE beépített WC tartály alkatrészek / TECE 3/8" sarokszelep régi
« Utolsó üzenet: írta Admin Dátum 2022.Június.29 - Szerda 13:50:55 »
Ez a termék jelenleg kifutó modell!

Ebből a termékből már csak annyi van, amennyi a kereskedőknél raktáron található, ebből rendelni már nem lehet!

A TECE fejlesztők szeretik az új fejlesztéseket úgy kitalálni, hogy a régebbi tartályokhoz is felhasználható legyen, ami igaz ennek a terméknek is a következő generációjára! Csak azzal az eggyel szúrták el, hogy az adapter ami kelleni fog, hogy lehessen használni az új szelepet, többe fog kerülni az adapter, mint maga a szelep, mondhatni, hogy arany árban mérik az adaptert!

Ára: 8.500,- Ft / db AAM számlával



5
TECE beépített WC tartály alkatrészek / TECE plexi laphoz gombok
« Utolsó üzenet: írta Admin Dátum 2022.Június.29 - Szerda 13:39:58 »
Ezekkel a gombokkal lehet fixálni a víztiszta és a fekete plaxi lapokat a tartály keretéhez!

Ára: 3.000,- Ft/pár AAM számlával


6
TECE beépített WC tartály alkatrészek / TECE plexi lap projekt tartályokhoz
« Utolsó üzenet: írta Admin Dátum 2022.Június.29 - Szerda 13:30:02 »
Ez a TECE plexi lap projekt tartályokhoz való, mondjuk úgy, hogy nem véletlenül van benne a nevében, hogy projekt tartályokhoz való, kizárólag a Base (béz) nyomólapokat tudja fogadni barkácsolás mentesen!

Ez a plexi lap berakható a víztiszta helyére, de akkor nyomólapot is cserélni kell!

Ára: 12.000,- Ft AAM számlával




7
Leírások, cikkek / Vízvezeték-szerelés, vízvezeték-felújítás panel lakásokban, állami támogatással!
« Utolsó üzenet: írta Admin Dátum 2022.Január.31 - Hétfő 13:47:01 »
Az állami támogatásos lakás-felújítási program a végéhez közeledik, mert 2022 Dec. 31-el lezáródik a támogatás (elméletileg)! Így aki még szeretne felújítani, átalakítani annak már nem sok ideje maradt! Erről lentebb olvashattok ha rákattintotok a linkre!

Itt olvashattok a támogatás felhasználásnak módjáról!

Itt találjátok a teljes dokumentációt a felújításhoz!

Mi családi vállalkozás keretein belül foglalkozunk épületgépészettel, vízvezeték szereléssel, fűtésszereléssel és csatornaszerelés Budapesten! Első sorban a 2022-es szezonban a panel lakások felújítását szeretnénk előtérbe helyezni! De ha van rá kapacitásunk természetesen megcsináljuk a tégla építési lakásokat is!

Nézzük meg a legutóbbi felújítást amit csinálunk!

Sokan azt gondolják, hogy a panel az nem variálható, ez részben igaz is meg nem is! Igazából kell hozzá egy kis fantázia és kompromisszum képesség!

Miért is?

Sokan elfelejtik és/vagy félnek attól, hogy a beton falakhoz hozzá nyúljanak és kivegyen falakat, esetleg újra osszák a lakás vizesblokkjainak (fürdő, WC, konyha) a méretét elhelyezkedését!

Annyit érdemes tudni a panel épületekről, hogy azért panel, mert kész panel elemekből építették mintha egy nagy legó lett volna! Vannak főfalak és válaszfalak. a válaszfalak 3-6 cm vastagak, ezeket a falakat statikai engedély nélkül szabhatóak és kivehetőek! Azért a közös képviselővel jó előre egyeztetni a szándékainkról, mert ha a társasházi alapító okiratban vannak erre vonatkozó kikötések, akkor ott még lehet baj, DE normális esetben a közös képviselő sem vétózhatja meg az ilyen felújításokat!

Nézzük akkor a főfalakat!

Ez már nehezebb téma és minden esetben statikus szakértő bevonása szükséges és a közös képviselőnek is kell jelezni a szándékot! Vettünk részt olyan felújításban, 5 emeletes panel épületben ahol statikai engedéllyel, I gerendákat berakva a kivágás alá pad alakban, megengedték, hogy egy jelentősebb falszakasz kivágásra kerüljön!

A lentebbi képeken majd látható, hogy a lakásban ki lett vége a gardrób és a fürdő közti válaszfal ezzel kaptak egy nagy fürdőt! A WC és a konyha közti összes válaszfal is kivételre került! A régi fürdő és a WC között főfal van ahhoz nem lett hozzá nyúlva! Viszont az volt a kérés, hogy a WC-t tegyük át az új megnövelt fürdőszobába, mert a WC területét hozzá szeretnék csatolni a konyhához!

Az, hogy mi hova helyezhető el, mindig attól függ, hogy a szennyvizet, hogy tudjuk elvezetni! Továbbá, hogy mennyi kanyart/fordulást teszünk bele, mert, ha túl hosszúra sikerül a szennyvíz belső hálózata előfordulhat, hogy megfelelő lejtés és a 45" fordulások mellett is könnyen dugulás lehet a vége! Továbbá 4m hosszú ágvezeték végére érdemes légbeszívót elhelyezni, mert a csőnek csökken az önszellőztetése és a szifonból a vákuum elképzelhető, hogy kirántja a bűzzárat!

A hideg-meleg víznél ilyen kikötés nincsen, hiszen nyomás van benne, azt úgy visszük, ahogy akarjuk! Akár felvisszük a mennyezetre, csinálunk belőle egy Mona Lisa képet a falra és úgy érjük el a csapoló egység helyét, igazából mindegy. Ott egy dologról érdemes tudni! Minél hosszabb az ágvezeték a meleg vízen, annál több vizet kell kiengedni a csapon, hogy oda érjen a meleg víz! Panel esetében pohár víz mennyiségekről beszélünk csak! Ott lehet több, ahol pl átfolyós kazán van!

A vízvezeték csöveket főfalba nem szoktuk bevésni! Ott minden esetben falon kívüli szerelést alkalmazunk! Így tervezésnél érdemes azzal számolni, hogy ha valaki nem szeretné a csöveket nézni, az el kell rabicolni/előtét falat kell húzni!

A képeken látható munkánál a WC áthelyezésre került, de a vízórák maradtak ott ahol voltak, kap majd egy nagyobb, vagy két kisebb szerviz ajtót és azon keresztül lehet majd leolvasni és cserélni majd az órákat!

A 2022-es szezonra van még szabad kapacitásunk panel lakások felújítására!























8
Leírások, cikkek / Beépített WC tartály panelban 3.0
« Utolsó üzenet: írta Admin Dátum 2021.Június.08 - Kedd 18:12:45 »
Amit a cikkben befogok nektek mutatni munkát azt már jó 2 éve csinálhattuk, de lehet volt az már több is. De eddig a cikket valahogy nem sikerült hozzá megírni! Ez most pótlásra kerül!

Ide úgy kerültünk, hogy előttünk már egy szerelő megpróbálkozott a Geberit beépített WC tartályt beépíteni, de ez annyi nem sikerült, hogy a szerelő keret majdnem a panel WC közepére jött ki. Ami azért valjuk be szép teljesítmény a szerelőtől (negatív értelemben). És a szerelő keret hátrafelé nem volt rögzítve, csak oldalirányba, úgy meg igazából nem is kell, mert ha valaki ráül egy fali WC csészére, az erőhatás nem oldalra húzza, hanem előre. A tulaj erre rá is kérdezett az első szerelőnél, a nagyon egyszerű válasz majd a fal megtartja a WC tartályt, és ha a gipszkarton nem lenne elég, fel lehet építeni ytong-gal is. Itt már érezte a megrendelő, hogy nem az év szerelőjét csípte meg első nekifutásra.

A szerelő el lett küldve, és a tulajdonos a Google segítségével akadt ránk, kihívta édesapámat egy megbeszélésre, hogy mi a véleményünk az addigi munkáról, mit tudunk ezen javítani, DE a következők lennének az igényei:

- mindegy, hogy hogyan, de a lehető leghátrább kell, hogy kerüljön a tartály, hogy maradjon hely:

Ezt csak úgy tudtuk teljesíteni, hogy a függőleges szennyvízcsövet elvágtuk és lakáson belül elkormányoztuk! /Lentebb láthatóak a képek./ a strangot drótkötél pályával fixáltuk, hogy az elvágás után a felső szomszédtól ne tudjon hozzánk becsúszni a cső, ki tudja, hogy ott mit mókoltak a szerelők!

Utána a fentről érkező áldás, hogy még véletlenül se tudja a tokos kötést leütni, azt is külön drótkötéllel fixáltuk. És a fordulás, nem 45 fokos idommal történt, mert az túl nagy törést eredményezett volna, hanem speciális kis szögű idomokat használtunk, 15 fok arra 30 fokos ez befelé, egy darab cső, és megint 15 fokos és arra egy 30 fokos. Erre csak azért volt szükség, hogy a víz minél kevésbé csapódjon és halkabb maradjon!

Talajszinten megint egy speciális T idom lett beépítve, és ott is 15 és 30 fokos idomok lettek beépítve a 110-es méretből!

Tegyük hozzá, hogy az ilyen strangelhúzást nem lehet minden panelben megcsinálni! A következő tételek kell, hogy ehhez teljesüljön:

- csak egy szellőző vezeték lehet a szerelvényfalban, hogy legyen hely hova kormányozni a lefolyót!
- a nyomóvezeték hideg - meleg - cirkuláció, a szerelvényhátfal két szélén kell hogy legyen, hogy a tartály beférjen közé!

- hanghatások ne lehessen hallani ahogy verődik a széklet és a víz, vagy amit éppen letuszkolnak a lefolyóba!

Amikor a munkát csináltuk nem ismertük a rehau hangszigetelt lefolyó rendszerét, lehet akkor még nem is volt, így ezért öntapadós lefolyó szigetelést használtunk, ráadásul 2 rétegben tettük!

A födémáttöréseket meg kifújtuk púrhabbal.

Ezzel a két réteg öntapadós szigeteléssel meglehetősen jó hangszigetelést értünk el, és még a lehúzott WC hangját is, csak épp hogy lehetett hallani gipszkarton és egyéb burkolatok nélkül!

És akkor most nézzük a képeket:


























9
Leírások, cikkek / Vízhálózat csere panel lakásban!
« Utolsó üzenet: írta Admin Dátum 2021.Február.20 - Szombat 18:43:33 »
Vállaljuk Budapesti vizszerelőként  panel lakások teljes vízhálózatának a cseréjét! Legyen szó akár nyomóvezetékről vagy lefolyóról! Vagy akár egy komolyabb átalakításról!

Ebben a cikkben bemutatott munka nem csak azért érdekes, mert teljes felújításon esett át, hanem mert a fürdőszobához hozzá lett csatolva az előtte lévő folyosó. 4 vízórás volt a lakás és át lett építve, hogy elég legyen 2 óra is. Gyárilag 1 WC tartozott a lakáshoz, de megtudtuk oldani, hogy 2 WC is legyen, ez egyébként sokak álma!

Vízóra átalakítása



A lefelé néző szabálytalan szerelésű vízórákat kellett megoldani, hogy felfelé álljanak és ki kellett venni a házgyári állapot szerint bekerült folyásiránynak fordítva beszerelt egyébként radiátor szelepeket! Mert a vízóra előtt nem legyen csak 1 db elzáró szerkezet! Teljesen mindegy, hogy a 40 éves szelep működik vagy sem, akkor is szabálytalan! Vannak a vízműveknek  olyan szerződött partnerei akik egyébként legyen akármilyen szabálytalan a munka, úgy fényképezik, hogy a hiba ne látszódjon, és rá fogják tenni a plombát! Nekünk "sajnos" szabályosan kell tudni dolgozni.

Öblítő szelep és bidé kiállás



Az eredetileg is WC helyiségben, első körben úgy volt, hogy ott is beépített WC tartály lesz, de végül nyomógombos WC öblítő szelep került beépítésre, létesítésre! Ennek a kiállást úgy csináltuk meg, hogy 50x50-es szögvasat felrögzítettünk a meglévő rozsdamentes acél keretre, és a fali korongot a szögvason fixáltuk, hogy ne tudjon mocorogni és stabilan álljon! Mert a legtöbb olcsó vízszerelő nem rögzíti a kiállásokat és kóvályog minden mint gólyafos a levegőben! Ami talán a használatban nem is zavaró (annyira), DE mikor eltelik pár év, és ki kell cserélni a szelepet, akkor az ötrétegű csőről simán lecsavarjuk a fali korongot! Aztán feltoljuk a fejünkre a nem létező svájci sapkánkat és megmondjuk a tulajdonosnak, hogy akkor most a bontás következik!

Kicsit megyünk lentebb megérkezünk, a bidé kiállásokhoz, mert mind a 2 WC-hez kértek bidé kiállást, mert olyan WC deszka kerül fel, amibe be van építve a bidé funkció! A fali korongos kiállásunk itt is fixálva vannak!

Lefolyó strang átalakítása



Tovább megyünk lefelé, az látható, hogy a 2 WC miatt a függőleges lefolyó gerincet ki kellett vágnunk és betenni egy speciális T idomot! Ezzel, a speciális T-vel, hátrafelé megindulva megkerültük a szellőző vezetéket, az 5 cm-es válaszfalat kivéstük és a fal alatt elindultunk a kádnak és az új WC-nek, ami egy Geberit beépített WC tartály lett! Ezt a WC tartályt kiborulás ellen, 10-es menetes szárral átpántoltuk az 5 cm-es falon!

Fürdőszobai vezeték átalakítás



Szóval most, hogy a lefolyóval a fürdőben vagyunk, a hideg-meleg vizet is áthoztuk! Tegyük, hozzá, hogy panelban csak úgy dolgozunk, hogy falon kívül szerelünk, főfalat nem vésünk meg, főleg nem hosszú távon. 4-6 cm-es válaszfalakat igény szerint megvésünk/átvésünk! Szóval a víz is a fürdőben, megcsináltuk a kád kiállást, és az alatt tovább osztódtunk az új WC-nek és a konyhának is! A konyhának a fürdőkád alatt vittük át az új vezetéket, ami házgyári állapot szerint nem létezett, ezért 4 vízórás volt a lakás! A beépített WC tartály is kapott bidé kiállást, ide is WC deszkába épített bidé került felszerelésre!

A második WC miatt a kádat egy kicsit meg kellett emelni, de így is a jelenlegi kádtetőt sikerült megállítani 61 cm-en! Léteznek olyan panel lakások ahol a fürdőkádak alapból 60 cm-en vannak, de találkoztunk már 68 cm-en lévő kádtetővel is! Ha nem kérték volna a második WC-t, akkor a kádtető 50-55 cm közé érkezett volna kb.

Mosdó vezetékelése



Hogy a fürdőszobában a mosdó vezetéke miatt ne kelljen rabic falat építeni, hogy eltakarják a csöveinket, azt a megoldást választottuk, hogy a hideg-meleg vízzel átmentünk a konyhába, és a konyhabútor háta mögött szereltük meg, a konyhai kiállást, és a 2 medencés mosdó kiállást! DE, hogy a dugulás lehetőségét a legjobban kiszűrjük a  kétmedencés mosdó és a mosogató lefolyó vezetékét a régi konyhai lefolyó strangra kötöttük rá! Így a mosdó lefolyó vizével folyamatosan mosatva van a konyhai ág!

Konyha kialakítása



A konyhában egyébként helyett kapott még egy mosogatógép és egy mosógép is! A mosogató medence jobb illetve bal oldalán! A berendezési tárgyak nyomó és lefolyó csatlakozóit soha nem a gépek mögé tesszük! Hanem a mosogató medence alatt lévő szekrénybe! Így, ha bármi probléma adódna, nem kell azzal foglalkozni, hogy kirángassa az ember a gépeket, hanem csak egy ajtót kell kinyitni és el kell zárni a csapot! Ennek talán 1 hátránya van, ha minden egy szekrényben összpontosul, az meg, hogy sokan a kukát a mosogató alá szeretik betenni, de ha beteszünk oda minden gépészetet, akkor a kuka mérete eléggé össze fog menni.

És akkor most nézzünk meg egy jó pár képet, hogy ellehessen képzelni, hogy még is miről irkáltam eddig.






















10
Leírások, cikkek / Akril kád cseréje zománcos acéllemez fürdőkádra
« Utolsó üzenet: írta Admin Dátum 2021.Február.09 - Kedd 22:16:38 »
Akril kádat cseréltünk zománcos lemez kádra!

Az előző kivitelező sikeresen hozott egy multiban vásárolható nem túl drága akril kádat! Addig ezzel nincs is semmi baj, míg baj nem lesz! Nem győzzük elégszer hangsúlyozni, hogy mindig az a drága amit rövid időn belül 2x kell megcsinálni, átépíteni! Ráadásul nem emberi hanyagságból, hanem mert az akril konkrétan szanaszét reped a kád alján!

Az is benne van a pakliban mint emberi tényező, hogy valami keményebb bele esik a kádba és úgy szenved a kád sérülést legyen az akril vagy lemez kád! Ha a felülete megsérül egy kádnak onnantól kezdve már csak idő kérdése, hogy mikor jutunk el a cseréig!

Ennél a munkánál az egy dolog, hogy kitört a kád alja, de több probléma is akadt, ami elsőre nem látszódott vagy nem tudtuk, hogy miért is úgy oldották meg!

Vegyünk elsőnek a hibát!

A hiba az olcsó kád választása után az volt, hogy a beszerelés alkalmával a szerelő, nem vette le a védő fóliát, és ezt utólag vette észre, így megvágták a kád felületén a fóliát! Ezzel már kapásból meglehet sérteni egy akril felületet! És árulkodik még 1 dologról! A teljes kádperem vastagságban ami kb. 4 cm akril kádnál, NEM ragasztották oda a falhoz! DE ha oda is ragasztották volna, semmit nem ért volna, DE legalább a szándék meg lett volna, de itt az sem volt!

Hiba 2:

Akril kádakat nem teszünk be csempe sík alá! legalább is a gyártók 95-98%-a nem engedi meg, mert egyből garancia vesztésével jár! Miért is? Mert ha garanciális probléma van a káddal, azt csempe bontás nélkül csak úgy lehet kiszerelni, mint ahogy a lentebbi képeken is látható! Akril kádat csak úgy szerelünk be csempesík alá, hogy a tulajdonost megkérjük, hogy keresse fel és kérdezze meg a gyártót/forgalmazót, hogy mi a garanciális feltétel, mert ez gyártónként eltérő szokott lenni!

"Hiba 3":

Ami talán nem egészen hiba, de nem jöttünk rá, hogy miért kellett csillagászati magasságokig emelni a fürdőkád tetejét! 67 cm magasan volt! Akkor emelünk kádtetőt 55 cm-fölé ha a lefolyó az oldalfalon keresztül távozik pl panel lakások, és a lejtés miatt, emelni kell! DE itt semmi ok nem volt rá!

Ami plusz még nehezítette a dolgunk, hogy a kád körben be volt süllyesztve csempe alá, így kiemelni nem lehetett, de még kihúzni sem! Mert a mosdó irányából is rácsempéztek, így csak 1 megoldás volt választható, mert a csempére vigyázni kellett! konkrétan ki kellett flex-el vágni a helyéről! Igazán élvezetes volt szétdarabolni, "marcangolni" egy fürdőkádat, és még fizetnek is érte :)

Beépítve egy kaldewei lemez fürdők lett! Gyári drágább/profi lábbal! Konkrétan a kádláb majdnem annyiba került mint maga a fürdőkád! Mivel a kádtetőt fel kellett húzni 65-67 cm magasra, a gyári láb ezt nem tudta már tolerálni, így alá kellett téglázni, a téglákat gipsszel fixáltuk, és, hogy a legkisebb mozgást is megfogjuk, és a téglán is nagyobb felületen "terüljön" el a súly, ezért a lábak is ki/le lettek gipszelve!

Mi úgy szoktunk kádat beépíteni legyen szó akril kádról vagy lemez kádról, hogy a visszahajtott kádperem teljes vastagságban hozzá ragasszuk az oldalfalhoz egy speciális extra erős és rugalmas, gombaölős szilóval, és utána a csempénél kap egy felületi esztétikai  fehér sziló húzást.

És mivel így ragasztunk kádat, szükséges, hogy legyen stabil oldalfal a kádperemnél! Jártunk úgy, hogy még az sem volt! Ilyenkor a kádbeépítést abba hagyjuk és kell egy kőműves aki rendbe teszi a falat!

És akkor most nézzük meg, hogy ez a munka, hogy nézett ki képekben:












Ha felkeltettük érdeklődését, Keressen minket bízalommal! Vízszerelő Budapest csapataink várják hívását!
Oldalak: 1 2 3 ... 10